Na co powinni się uważać w temacie gierek?

opakowanie ps vita
Pamiętajmy, że raczej częste przenoszenie się w świat gier to zasadniczo nic złego. Jeżeli jesteśmy rozsądni, orientujemy się, iż od autentycznie wszystkiego da się uzależnić, a więc zachowamy mimo wszystko umiar, nie będziemy mieć z niczym kłopotów. Jednak jeżeli mamy zwichrowaną psychikę, w wielu przypadkach mamy wielkie problemy z zachowaniem umiaru, zapewne dołączymy do grupy takich osób, którym faktycznie gry szkodzą. A rzeczywistość jest taka, że typowy gracz umie wyciągać wiele przyjemności z grania, co najistotniejsze, zna granicę, a więc gry psp tak czy siak nie stanowią dla jego osoby jakiejś przeszkody, która potem wygeneruje spore kłopoty, przykładowo unikanie uczęszczania do szkoły – istnieją takowe przypadki, zatem należy się starać wystrzegać swoistego uzależnienia się.

PS Vita
Autor: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale, że gry akcji ps vita w jakimś stopniu łagodzą nasze obyczaje. Czyli taki człowiek, który miewał przez dłuższy okres czasu kłopoty wynikające z ciągłego stresu, dzięki właśnie regularnemu wkraczaniu w świat gierek wreszcie miał okazję odpocząć, bądź co bądź zapomnieć o niegodziwym świecie, który naturalnie jest pięknym miejscem, lecz często potrafi dać mocno w kość. Taka ucieczka ma dużo sensu, choć trzeba bardzo uważać, bo nieustanne uciekanie w bezpieczny świat gierek naprawdę może sprawić naszej osobie w dłuższej konsekwencji znaczne kłopoty.

Miło, iż gierki coraz częściej mogą służyć do zacieśniania więzi rodzinnych. Takie mamy czasy: czyli rodzic, który chce pobyć z własnym dzieckiem, w niemal każdym wieku, w wielu przypadkach siada z nim do po prostu PC bądź konsoli. Nic w tym wszystkim złego! Sympatyczne gry dziecięce ps vita (na przykład: gry dla dzieci na PlayStation vita) są ciekawe, nie powodują skutków ubocznych. Choć wiadomo, że trzeba sporo rozmawiać z własną pociechą, nie zakładać, iż wyłącznie gry są godne naszego czasu – to jasne.

Bardzo uważajmy również na kategorie wiekowe: co prawda w wielu przypadkach to najzwyklejsza ściema, ale faktycznie strzelanki bądź bijatyki ps vita (na przykład jak tu: PlayStation Vita – gry akcji) nie są dla młodziaków. Jeżeli ktoś z nas myśli jakoś inaczej być może zalicza się do tej grupy, która musi zwrócić większą uwagę na to w co grywa. Nie obawiajmy się gier, lecz mimo wszystko postarajmy się zachować zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>