Podróż w czasie czyli te muzea, które koniecznie musisz poznać

egipt
Któż z nas nie zastanawia się jak to było na ziemi gdy chodziły po niej dinozaury? Taką wiedzę przybliży nam Muzeum Historii Naturalnej. Lecz aby nasza wycieczka stała się niezapomniana i pełna wrażeń, radzimy wybrać się na krótką eskapadę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

To punkt obowiązkowy podczas zwiedzania tego miasta. Aż wierzyć się nie chce, że można spędzić tu długie godziny zupełnie za darmo. Muzeum Historii Naturalnej mieści się niedaleko Muzeum Nauki, w bardzo klimatycznym, potężnym budynku, który ma w sobie pewną niezwykłą aurę, rodem z filmów o Harrym Potterze. Tym bardziej
londyn muzeum
Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com

nasze dzieci będą w swoim żywiole. Niezwykłe w muzeum jest to, że większość eksponatów jest interaktywna – wprawiane w ruch i wydające głosy dinozaury, duża ilość gier , które sprawdzają naszą wiedzę i koncentrację, a także tak zawsze wyczekiwane przez naszych milusińskich eksperymenty. Poznawanie wiedzy przez zabawę jest zawsze mile widziana – zasada ta tyczy się nie tylko dzieci .

Równie zajmujące materiały dotyczące omawianej problematyki przeczytasz tu – sprawdź więcej w tym artykule (https://visaandwork.com/karta-pobytu-dla-cudzoziemca/). Zbadasz tę sprawę od innej strony.

W samym sercu głównej sali przed naszymi oczyma wyrasta potężny szkielet dinozaura, diplodoka – to zapowiedź tego, co będziemy mogli zobaczyć jeszcze w budynku.

Wielkim powodzeniem cieszą się rekonstrukcje szkieletów tych imponujących rozmiarami gadów, zamieszkujących kiedyś naszą ziemię. Wizyta w muzeum daje możliwość uporządkowania informacji a także zagłębienia się w tajniki badań i najświeższych odkryć dotyczących prehistorycznych olbrzymów.
Po zwiedzaniu można odpocząć w kafejce lub na jednej z ławek stojących w głównej sali. Koniecznie jednak trzeba udać się na piętro galerii i uchwycić aparatem atmosferę tam panującą, byśmy mogli w przyszłości powrócić do tego absolutnie zniewalającego miejsca.
Mimo ogromu przeżyć i zapewnionych nam wciąż czujemy lekki niedosyt wiedzy? Zapraszamy więc by odwiedzić Muzeum Egipskie ! Jakże wspaniale będzie zimą przenieść się do krainy piramid i wiecznego słońca. Wszak przeczytać o sarkofagach i mumiach to przecież nie to samo, co ujrzeć je „na żywo”. W tym miejscu także nie uiszczając opłat możemy zobaczyć eksponaty i zachwycać się zabytkami architektury i sztuki światowej. Uważam, że po wizycie w podobnych muzeach każdy młody człowiek, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii oraz starożytnych kultur.

3 Responses to Podróż w czasie czyli te muzea, które koniecznie musisz poznać

  1. Gabrysia Grabowska pisze:

    Widać, autor włożył w to faktycznie wiele pracy. Świetny research, piątka!

  2. Marik Kowalski pisze:

    Od miesięcy nie czytałem niczego podobnie zaciekawiającego. Popieram zupełnie w stu procentach. Oby to trafiało do większej ilości ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>