Mazury i spływy kajakowe

spływy kajakowe
To straszne, gdy w czasie gorącego weekendu, np. w połowie sierpnia, zamiast wypoczywać w fajnym miejscu, niestety musimy pracować albo najzwyczajniej kisimy się w domu. A może by tak po prostu wyskoczyć na Mazury? Należy się pośpieszyć, bo rośnie moda na Krainę Tysiąca Jezior, także wśród zagranicznych turystów, zatem wielce prawdopodobne, że za jakiś okres czasu Mazury, choć nadal piękne, raczej nie będą tak dziewicze, nieodkryte.

Często szczególnie taka młodsza część naszego społeczeństwa sądzi, że Mazury są fajne, ale dla emerytów, rodzin oraz jakichś nudziarzy.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj (https://www.eccotravel.eu/usa/).

Kompletnie nieprawdziwy obraz Mazur! Na przykład Giżycko, nieco nieodkryty Ełk albo Mikołajki w trakcie sezonu wakacyjnego wprost tętnią życiem, a więc nawet fani zabawy w żadnym razie nie mogą przesadnie uskarżać się na nudę, brak kapitalnych rozrywek!

W szczególności ełcka promenada jest miejscem, w którym na szukających nocnych uciech czeka sporo świetnych miejscówek. Jednakowoż Mazury to przede wszystkim odpoczynek nad wodą. A kiedy w grę wchodzą mazurskie jeziora, ciężko co najmniej raz nie popływać na kajaku!

spływ kajakowy
Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Można powiedzieć, że chociaż wiele słyszy się o niezbyt przyjemnych wypadkach w czasie spływów kajakowych, to zasadniczo nie należy się przesadnie przejmować. Fakty są takie, iż kajaki są w zupełności bezpieczne – o tym na . Naturalnie przy założeniu, że w kajaku są trzeźwe osoby, które na dodatek mają kapoki. To bardzo istotne, aby docenić ogromną rangę zachowania zasad bezpieczeństwa.

Istotne jest także to, aby zwrócić uwagę na niebo – bo wiadomo, pogoda bardzo szybko się zmienia, a więc czymś mało przyjemnym jest złapanie deszczu – z burzą, w trakcie kajakowania, na środku wielkiego jeziora. Jednakowoż i tak w przeważającej większości Mazury są przyjazną krainą, która sprawia, iż człowiek ma okazję nareszcie wypocząć.

W żadnym razie nie można uważać, że przynajmniej dwa dni na Mazurach nie sprawi, iż najzwyczajniej w świecie będziemy przyjemnie wspominali owy wypad. A więc: nie ma większego sensu kisić się u siebie w mieście, jeżeli można pojechać do Mikołajek albo Węgorzewa. To niesamowite miejsca. To akurat pewne.

Źródło: www.kaylon.pl

0 Responses to Mazury i spływy kajakowe

  1. Urjasz Michalski pisze:

    Słuchajcie go, gość dokładnie wie co mówi. Sam posiadałem prawie identyczne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>