Maty i kołyski dla niemowlaków. Zabawne maty dla maluchów

Mata piankowa – puzzle
Maty edukacyjne to zabawki edukacyjne, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Nazywane są matami edukacyjnymi, gdyż ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.

Maty te są wyposażone w pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.
Mata piankowa – puzzle
Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Kolorowe maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Maluch musi mieć odpowiednią ilość miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci. Łóżeczko czy kołyska?Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył stymuluje układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być odpowiednio twardy a jego rozmiar powinien być dobrany do wielkości kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie przedostanie się do materaca.
Kołyski dla niemowląt ze sklepu jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Chyba największą wadą jest to, że kołyski nie poużywamy za długo, gdyż maluch. Kolejną wadą jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka.

Czy takie zagadnienia Cię absorbują? Raźno zatem kliknij tutaj – ta ważna propozycja (https://www.hotelarkonpark.pl/) zapewne również niezwykle Cię zaciekawi!

Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego maluszka. Niemowlęta uwielbiają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je uspakajają. Poza tym wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>