Który dialekt obcy wybrać jako nasz drugi?

Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Uczmy się języków, jeśli chcemy stać się kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika ma sens dopiero po poznaniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, piszemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas ciężka praca nad literkami. Jeśli brakuje nam zapału popatrzmy na dzieci, jak one poznają język – sprawdź więcej – ojczysty, który początkowo jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nasz umysł już nie tak świeży, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko zależy jednak jak silny jest nasz zapał. Skoro hebrajski (pożyteczny hebrajski) może okazać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (nauka duńskiego)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da sę wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy udać się tam na krótkie wakacje, aby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie poprawia wyniki w nauce języków jak posługiwanie się nim „na żywo”, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) wzbogaćmy wycieczką do tego pięknego kraju. Jest bliskim krajem.
Jeśli wywnioskujecie, że jednak północ jest za chłodna, to może wybrać coś z południa, na przykład język grecki. Naukę tego języka warto rozpocząć od poznania alfabetu, gdyż jest dość dziwny. Chociaż Grecja w ostatnich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to nadal kraj z barwną historią, którą warto poznać, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>