Edukacja muzyczna dzieci od najmłodszych lat

images
To, jakiej muzyki słucha dziecko, ma wielki wpływ na jego rozwój. Generalnie wszyscy rodziciele powinni mieć pojęcie, w jakich utworach lubuje się ich latorośl. Współczesna branża artystyczna jest zepsuta, tak twierdzą nawet najbardziej umiarkowani publicyści.

Bez wątpienia należy ograniczać dzieciakowi dostęp do modnych aktualnie muzyków, w których klipach dominują seks i przemoc. Jako rozsądny rodzic musisz chronić swojego malucha przed klipami hip hopowymi z Ameryki, w których raperzy używają ohydnego słownictwa.

Tego rodzaju muzyka może sprawić, że twój dzieciak wchłonie złe postawy moralne, takie jak brak szacunku do kobiet i materializm. Trzeba napisać to wprost – raperzy nie przekazują widowni żadnych dobrych rzeczy, a na odwrót. Naturalnie niemożliwe jest totalne odcięcie malucha od takich treści. Zadaniem każdego opiekuna jest więc rozmowa z młodym człowiekiem i objaśnienie mu swojego zdania. Warto koniecznie wyjaśnić maluchowi, że chwalone w klipach muzycznych postawy są niebezpieczne.

Jaka zatem powinna być dobra muzyka dla dzieci (polecana strona: super muzyka dziecięca w dalga.pl)? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Kluczowe jest to, aby opiekun intensywnie wychowywał podopiecznego, dyskutował na temat jego faworytów i polecał mu interesujące kapele. Nic tak silnie nie integruje rodzica i potomka, jak wspólna pasja. O ile jesteś zwolennikiem jakiejś kapeli, daj swojemu dziecku jakieś albumy – jest szansa, że latorośli się spodobają. Miej na uwadze, żeby nie odstraszać malucha przesadnie ugrzecznionymi wykładami, spróbuj trafić do jego serca. Wiedz też, by nie polecać mu jakichś dziecinnych artystów, jeśli twój maluch preferuje bardziej „dojrzałe” utwory. Nie należy niczego na siłę wmuszać, każde dziecko nie znosi, gdy jest do czegoś nakłaniane. Decyzja o słuchaniu zespołu powinna być aktem niezależnej woli młodego człowieka, a nie nakazem zaborczego rodzica. Ciekawe propozycje płyt i nagrań, nie tylko muzycznych, dla swojej pociechy znajdziesz: tu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>