Kooperacja miast – czy ma sens?

ulica miasta
Międzynarodowa współpraca między miastami nosi różne nazwy, na kontynencie europejskim przyjęło się, że taka relacja nazywa się partnerstwem. Jest to oficjalna metoda współpracy, mająca na celu rozwój gospodarki oraz kultury obu miast partnerskich.

ulica miasta
Autor: SurFeRGiRL30
Źródło: http://www.flickr.com

Często ma ona wyłącznie znaczenie symboliczne, szczególnie gdy miasta są od siebie oddalone o znaczną odległość. W założeniu jednak taka relacja polega na współpracy mieszkańców obu miast na różnorodnych płaszczyznach. Taka współpraca jest w największym stopniu Zauważalna w przypadku granicznych państw położonych w sąsiedztwie. Oba miasta mogą wtedy organizować wspólne imprezy czy wydarzenia Nietrudno to zauważyć na przykładzie miast atrakcyjnych turystycznie.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeżeli tak, to aby uzyskać zbliżone dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (https://naturalhotel.pl/nasze-pokoje), one niewątpliwie także przykują Twoją uwagę.

Niedawno wykonane badania udowodniły, że mieszkańcy siostrzanych miast chętniej odwiedzają swojego partnera, jeśli ten jest atrakcyjny turystycznie. Na przykład mieszkańcy niemieckiego Putbus chętniej wybierają noclegi w Rewalu , który jest miastem partnerskim, niż mieszkańcy pozostałych niemieckich miejscowości o podobnej liczbie mieszkańców. Wpływy związane z turystyką są jednym z głównych sposobów na życie mieszkańców Rewala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>