Kolorowanie książeczek dobrze wpływa na rozwój dziecka

images
Wiele dorosłych nie wie jak istotna jest naturalna twórczość w rozwijaniu się dziecka. Z łatwością udaje się spostrzec już u najmłodszych, ledwo utrzymujących w ręce kredkę, jak dużą przyjemność przynosi im malowanie. Niezrozumiałe w świecie dorosłych bezkształtne rysowanie po papierze, w psychologicznym ujęciu nazywane jest malowaniem bazgrot i w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z niszczeniem kartek. Jest to ćwiczenie zarówno odruchów dłoni, ale także próba uchwycenia kształtu i odwzorowania widzianych wcześniej przedmiotów.

Dla maluchów nie jest to proste, powinno się im troszkę pomóc. Szeroko rozprowadzane |na rynku kolorowanki dla dzieci dzięki zarysowanym kształtom, pomagają nauczyć się wykorzystywania całej kartki, a także dokładnych ruchów motorycznych palców. Do kupienia są w różnych wariantach i często dobiera się je do ilości lat dziecka. Inne będą przyciągać uwagę przedszkolaka, na przykład kolorowanki kucyki albo gumisie, a inne maluchów – bazujące na mniej skomplikowanych kształtach. Zrozumiałe jest też to, że kolorowanki kucyki będą raczej interesować dziewczyny, choć nie jest to reguła. Grupa chłopców w określonym wieku nie szaleje za samochodami i woli dziewczęce zajęcia. Nie powinno się tym martwić, tylko raczej pokazać jak znamy własne dziecko i co je interesuje.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Inną alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Kroplą wody na pędzlu, maluszek może stworzyć piękne, wyraźne, kolory obrazków z ulubionej bajki. Dla przedszkolaków próbujących tradycyjnie malować pędzlem, producenci proponują różne malowanki z mocniejszego materiału, stworzone do farb plakatowych lub akwarelek.

Nie zapominajmy jednak o tym, że kolorowanki dla dzieci i malowanki dla dzieci nie są przedmiotem który zawsze trzeba kupować. Jeżeli któryś z rodziców może poświęcać chwilę czasu na naszkicowanie obrazków bez wypełnień, to także bardzo dobrze sprawdzą się one jako kolorowanka. A być może więcej, dlatego że wspólne malowanie podtrzymuje bliskość i powoduje że maleństwo odbiera siebie jako ważne. tworzenie w rozwoju dziecka jest kwestią bardzo istotną i powinno się ją podtrzymywać na każdy z możliwych sposób.

Chcesz zgłębić swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (http://podologmarcinkowska.pl/kontakt/) – kliknij w link i przenieś się do nowej strony pełnej interesujących postów.

Nie jest tylko formą spędzania czasu. Kolorowanie i malowanie usprawnia wyobraźnię, ale także uczy zastosowania wiadomości o świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>