Klocki dla dzieci – jakie wybrać?

Figurka z klocków
Każdy wie, że jeśli chodzi o telewizję czy laptopa to w życiu każdego człowieka i tego dużego i tego małego jest jej pod dostatkiem. Dlatego dążymy do tego, żeby odpoczywać inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy oglądając filmy. Najlepszą formą uczenia się dla dziecka jest zabawa.

Dlatego też sporo rodziców wybiera gry planszowe, lub klocki, żeby dziecko dobrze rozwijało swoją wyobraźnię. Od wielu pokoleń klocki lego są wybierane jako wzór fajnej zabawki. Jak wiemy może ona być kupowana pociechom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami
Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki

Małe dzieci nie zawsze do końca odnaleźć się w formule budowania bywa, że dość trudnych kompozycji. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy wieku. Z lego pasji się nie wyrośnie. W szczególności, gdy ciągle wypuszczane są nowe komplety takie jak klocki lego duplo. Akurat te zestawy klocków są stworzone z myślą o młodszych budowniczych. Klocki są odrobinę większe i modele do zbudowania są łatwiejsze.

Już samo opakowanie powinno przekonać maluchy do tego, by zaczęły bawić się klockami. Dobrze wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc zamiast miasteczka dzieci mogą stworzyć tron dla królewny lub jeden wielki stół z różnymi dodatkami. I o to dokładnie chodzi w klockach lego, żeby dzieci mogły puścić wodze fantazji i stworzyć coś całkiem odmiennego od tego, co chciał producent.

Wejdź do naszego serwisu i kontynuuj atrakcyjnych artykułów. Jest ich tam sporo i wszystkie stworzyliśmy z myślą o czytelnikach.

Najistotniejsza jest dobra zabawa i moment oddechu dla rodziców.

Ptak zbudowany z klocków
Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com

Zestawy lego

Jeżeli chcemy by nasze maluchy naprawdę wciągnęła zabawa dobrze pomyśleć o klockach lego. Pośród wielu kompletów wyłowimy te, które najprawdopodobniej zaintrygują nasze dzieci. Firma lego zadbała o to, żeby wybór klocków był naprawdę bardzo duży. Tak,więc można dobrać taki zestaw, który naprawdę będzie odpowiadał zainteresowaniom naszej pociechy.

Nie zapominajmy, że dobry podarek sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie odłoży go szybko na rzecz komputera czy siedzenia przed telewizorem. Klocki lego pozwalają dzieciom genialną zabawę, a seria klocki lego duplo uczyni że od najmłodszych lat dzieci przekonają się do tego rodzaju zabawy. Kiedy podrosną można kupować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których budowaniem będzie musiały bardziej się natrudzić. Kolejne serie zawsze zadziwiają. Jednak mimo wielu lat i sporej ilości innych firm marka lego jeszcze przez długi czas nie znajdzie sobie równych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>