Każdy rodzic wie, że najistotniejsze zadanie naszego szkraba to uczyć się, żeby za kilkanaście lat żyło mu się lepiej

Duża część rodziców, którzy wychowują już dzisiaj dzieci, pamiętają ciężkie czasy komunizmu. Z tego powodu dla swoich szkrabów pragną innego życia.

Lekkostrawne święta
Autor: Dafi
Źródło: Dafi
ebook
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
Edukacja wydaje się być ważna dla każdego, kto ma ochotę się rozwijać. Maluchy często nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pojmują, że ciężka praca i nauka później zaprocentują. Nie rozumieją, że dzięki temu łatwiej będzie im w przyszłości dostać pracę. To zazwyczaj rodzice muszą zadbać o to, żeby ich latorośle mogły się rozwijać już od przedszkola. Nie na darmo mówi się przecież, że czym skorupka za młodu nasiąknie… Piękne w tym wszystkim jest to, że umysł brzdąca jest niebywale chłonny. Jest on w stanie uczyć się choćby przez zabawę i wszystko zapamiętywać w szybkim tempie. Dlatego powinniśmy posłać malucha na angielski. Ten język – lektor online angielski przyda mu się wszędzie — w podróżach i w pracy. Dziś modny staje się również chiński. Powinniśmy to też przemyśleć. Trzeba również uważnie obserwować nasze dziecko. Jeśli przykładowo pokazuje zdolności matematyczne, to warto go zapisać na kółko matematyczne. Jeżeli lubi zajmować się zwierzakami, to może powinniśmy pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieistotne w sumie, kim będzie nasza pociecha w przyszłości — może weterynarzem czy astronautką.

Istotne, abyśmy wierzyli w swe dziecko i zawsze je wspierali. Trzeba także inwestować w jego przeróżne idee oraz zajęcia. Dajmy mu spróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało potem zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>