Jakiego rodzaju rower będzie najlepszy do jeżdżenia po mieście?

rowery
Wszędzie można spotkać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie wejdziesz do dużego sklepu rowery, rowery, lecz jak w tym wszystkim wybrać ten porządny rower, który będzie nam przydatny przez lata. I przede wszystkim będzie przeznaczony dla nas, idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb.

Autor: Giant

Często bowiem, jakaś osoba kupuje rower, który w ogóle nie pasuje sposobu bycia i charakteru danej osoby. To tak jak z zakupem psa, jeśli ktoś nie przepada za bieganiem, a bierze żwawego czworonoga, to ani on, ani jego pies naturalne smaczki dla psa nie będą w tym związku uszczęśliwieni. Podobnie, jeśli kupujesz rower szosowy i pragniesz nim jeździć po mieście to srogo się rozczarujesz.

Rower szosowy (rower podróżnika) (czyli innymi słowy kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje rower dostosowany do jazdy po szosie, poza miastem. Ten model roweru to idealny wybór dla ludzi aktywnych ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania czasu wolnego. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć poza terenem zabudowanym, ale robić to rekreacyjnie, nie pragniesz poruszać się szybko, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.

jazda rowerem
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz pojeździć trochę miastem, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszą decyzją będzie rower turystyczny. Nie jest to rower którym będziesz gnał niczym rakieta, jest to solidny model roweru rodzinnego, który spodoba się każdemu, kto lubi spędzać czas właśnie tak, ale nie zamierza startować w żadnych wyścigach. To najdoskonalszy rower na wyprawy weekendowe, sprawdzi się także na dalszych trasach, ale wszystko zależy od danego modelu.

Jeśli natomiast potrzebujesz dobrego roweru tylko na miasto, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (rowery na miejskie przejażdżki). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest miejska dżungla. Lub chodniki, lubi samochody i ludzi spieszących się do pracy. Lubi wymijać się z innymi rowerami na drogach dla rowerów, nie przepada za to za zbyt dalekimi eskapadami za miasto, nie znosi wręcz polnych dróg, na których może i sobie i tobie wyrządzić krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>