Jakie znaczenie ma teraz muzyka?

Dziecko
Od wielu lat człowiekowi bez przerwy towarzyszy muzyka, tak naprawdę obecna jest ona na każdym kroku. Obecnie muzyka spełnia głównie rolę rozrywki, lecz dawniej miała również spore znaczenie w religii.

Gra na klawesynie
Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat ludzie doskonalili instrumenty muzyczne, wymyślali podstawy teoretyczne komponowania utworów muzycznych i zapisu nutowy. Pojawiły się trzy główne grupy instrumentów, czyli dęte,perkusyjne i strunowe.

Każda z tych rodzin do tworzenia dźwięku wykorzystywała odmienne mechanizmy, w każdej z nich powstało wiele najróżniejszych rodzajów, różniących się wielkością i sposobem grania. W grupie strunowych instrumentów niezwykle popularne są nadal skrzypce, gitary, oraz fortepiany i pianina. Wielu sławnych kompozytorów decydowało się na te właśnie instrumenty i tworzyło na nie wielkie arcydzieła. Ale przez lata powstawały rodzaje instrumentów mniej popularne, a mające tak samo ładny i oryginalny dźwięk. Przykładowo klawesyny (sprawdź ceny sklepów na stronie: najnowsze elektroniczne klawesyny), które już od kilku wieków są znane w naszym kraju, mają one niezwykle ciekawe brzmienie, lecz popularność ich jest daleka od pianin albo fortepianów.

Ostatnie lata to bardzo duże upowszechnienie rozmaitej elektroniki, jaka wkroczyła we wszystkie dziedziny życia. Nie ominęło to także muzyki, i obecnie coraz częściej zamiast klasycznych instrumentów ludzie kupują ich cyfrowe odpowiedniki. Bez wątpienia ogromne znaczenie będzie tu mieć cena, na przykład klawesyny elektroniczne będą wielokrotnie tańsze od swych pierwowzorów wyprodukowanych przed wielu laty. Oczywiście w czasie koncertów używać się będzie klasycznych instrumentów, ale do ćwiczeń i prób w domu instrumenty elektroniczne w zupełności będą wystarczać. Ogromną popularność zyskały także w ostatnich czasach keyboardy (rozpocznij naukę gry na profesjonalnym sprzęcie: najnowsze keyboardy). Nieduże wymiary i bardzo duże możliwości otrzymywania najróżniejszych brzmień spowodowały, że obecnie większość muzycznych zespołów taki instrument użytkuje. Zaprojektowanie keyboardów spowodowało również, że muzyka (muzyka bez zaiks) na instrumentach klawiszowych trafić mogła do wielu domów, już za kilkaset złotych kupić można dobry instrument, na którym można uczyć się w swoim domu. Dzisiaj rosnąca ilość muzyków używa z powodzeniem klawiatury midi, jakie oferują jeszcze większe możliwości w komponowaniu muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>