Co kupić maluchowi – sprawdź, które zabawki będą najlepsze?

zabawka maskotka
Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla każdego rodzica. Pragną zadbać o maleństwo w jak najlepszy sposób, nie tylko troszcząc się o niego, karmiąc i przytulając, ale także kupując mu odpowiednie zabawki, które będą sprzyjać jego stosownemu rozwojowi. Czy wiesz, co powinniśmy kupować najmłodszym brzdącom?

ciężaróka zabawkowa
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna są to zabawki edukacyjne, jakie już od pierwszych miesięcy życia twojego malucha uczą go najważniejszych w późniejszym życiu umiejętności. Wybierane zabawki powinny być różnobarwne, mieć rozmaite desenie oraz wydawać wesołe dźwięki, które zwrócą jego uwagę. Na początek doskonała będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca przyjemne melodyjki do snu. Pozwolą uspokoić malucha i sprawią, iż szybciej zamknie oczka. Najlepiej wybierać karuzele z zabawkami o kontrastowych kolorach, które pozwalają na szybsze rozwijanie wzroku naszej pociechy, wspomniane melodie natomiast będą rozwijać jego słuch. Dziecko jest w stanie słyszeć dźwięki już wtedy, gdy jest w brzuszku mamy, lecz pamiętajmy, żeby nie były to żadne nieznośne brzmienia. Bardzo fajne zabawki dla dzieci, przynajmniej według mnie, mieszczą się tu: karuzela do łóżeczka dziecięcego.

figurki zabawkowe dla dzieci
Autor: Roger Ferm
Źródło: http://www.flickr.com

Umocowując karuzelę na kołysce, nie umieszczajmy jej nazbyt nisko, by maluszek nie ściągnął jej na siebie. Wybierajmy solidne mocowania i skontrolujmy czy karuzela nie jest ciężka. Około trzeciego-czwartego miesiąca można już kupić grzechotki oraz plastikowe lusterka, które maluszek może pochwycić. Sprawdzą się również maty edukacyjne, które identycznie jak karuzele, muszą być kolorowe oraz wydawać rozmaite odgłosy. Dla około rocznego malucha natomiast warto jest kupić klocki czy inne zabawki umożliwiające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najważniejsze, aby kupowane przez nas rzeczy były bezpieczne, tzn. spełniały wymogi oraz były wykonane z właściwych materiałów.

Pragniesz dowiedzieć się więcej na ten temat – zapewne spodoba Ci się bieżąca treść, którą stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej detali wejdź w link.

Ja często wybieram w taki sposób zabawki – fisher price na

Nie mogą mieć żadnych ostrych brzegów, którymi maluch mógłby się zranić ani być nazbyt ciężkie, gdyż w razie gdy spadną mu na brzuszek czy nóżkę, może to być dla niego bolesne. Pierwszorzędne zabawki proponuje firma Fisher Price, znana na rynku z rozbudowanej oferty oraz fantastycznego asortymentu dla dzieci w różnym wieku. Wybierając zabawki, jakie mają wpływ na rozwój naszego malucha, zatroszczymy się o jego przyszłość. Będzie szybciej potrafił wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>