Jakie są najlepsze miejsca na miłe spędzenie wolnego weekendu?

images
Weekend majowy to dla wielu Polaków idealny czas na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli aura sprzyja, dobrze jest spędzić te kilka słonecznych dni na łonie natury, z dala od zgiełku miasta i codziennych stresów. Wybierając miejsce wypoczynku warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Skoro weekend majowy to tylko kilka dni wolnego, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w drodze. Po drugie musimy ustalić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.

– noclegi w Górach stołowych]Niestety coraz trudniej wybrać spokojne miejsce na wypoczynek. Większość popularnym miejscowości, takich jak Karpacz, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie lubi wypoczywać w takich warunkach. Z tej przyczyny należy udać się do mniej obleganej miejscowości. Na przykład do spędzenia rodzinnego weekendu w górach, nie musimy nikogo długo namawiać, ale zamiast do przepełnionego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to rejon zasobny w interesujące trasy i wspaniałe widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy na pewno możliwość wybrania się na niedługą, za to ciekawą trasę wycieczkową.

Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – piękny rejon dla wielbicieli jednośladów. Liczne trasy rowerowe wokół Stawów Milickich to nie lada atrakcja nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy pięknych zdjęć przyrody znajdą tutaj wiele oryginalnych miejsc wartych utrwalenia na fotografii. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej popularne miejsca, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować znacznie wcześniej.
Weekend majowy we dwoje (polecany serwis) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie powinniśmy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach wypoczynkowych. Rekomendujemy zwłaszcza romantyczny weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo piękne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wygórowane, w pewnością nie starczy nam czasu, by odkryć wszystkie uroki tego pięknego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>