Jakie istnieją rodzaje trampolin oraz dlaczego są tak popularne?

Coraz częściej możemy dostrzec w przydomowych ogrodach trampoliny dla naszych milusińskich. Takie urządzenia uzyskują coraz większą popularność, tak wśród osób dorosłych, jak i pośród najmłodszych.

maty edukacyjne
Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Trampoliny fitness są przebojem w ostatnich latach. skocznie dla dzieci, domowe i ogrodowe także są czymś powszechnym. Skakanie na trampolinie oznacza zapewnienie dzieciom świetnej rozrywki. Czas, który dzieci spędzają na wykonywaniu różnych akrobacji ma znaczny wpływ na rozwijanie ich formy fizycznej. Dlatego też duża ilość rodziców jeszcze częściej decyduje się na zakup trampoliny. Wybór dobrego urządzenia wymaga pewnej wiedzy na temat pojedynczych elementów. Na rynku dostępnych jest parę rodzajów takich urządzeń. Co poniektóre są przeznaczone dla dzieci, inne dla osób dorosłych, zaś pozostałe są wykorzystywane jedynie do ćwiczeń fitness. Istnieją trampoliny przeznaczone do wykorzystywania w ogródku oraz w domu. Dla przykładu trampolina domowa jest trochę mniejsza, niż ta przeznaczona do ogródka. Może być używana do zabawy i do różnorodnych ćwiczeń z dzieciakami.
Święta
Autor: Flicker
Źródło: Flicker
Trampolina ogrodowa może posiadać całkiem duży rozmiar i w zależności od dozwolonego obciążenia, mogłoby na niej się bawić nawet kilka osób.

Taki tekst opisuje niezwykle ciekawe sprawy, więc jeżeli masz chęć zgłębić przedstawiany temat bliżej, przeczytaj też to omówienie.

Trampolina rodzaju fit and jump to sprzęt do fitness. Kolejnym podziałem, jaki można zastosować odnośnie trampolin jest obecność siatki. Zarówno skocznie do ogródka, jak i te domowe mogłyby być proponowane w wersji albo bez siatki, bądź z siatką. Skocznia z siatką przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprzętami. Siatka chroni osoby skaczące przed możliwością upadku z trampoliny.

W niektórych trampolinach siatka chroni także przed obtarciem lub uszkodzeniami ciała o elementy skoczni. Te bez siatki z kolei przeznaczone są dla w większym stopniu wprawnych użytkowników. Umożliwiają one wykonywanie bardziej złożonych akrobacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>