Jakie atrakcje czekają na turystów nad polskim morzem?

Plaża nad Bałtykiem
Wybrzeże Bałtyku od lat przyciąga naprawdę sporą grupę turystów. Zdecydowana większość z nich wypoczywa w znanych miejscowościach wypoczynkowych. Ci, którzy szukają miejsc cichych i spokojnych mogą odwiedzić położoną na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej niewielką wieś Jantar.

Jantar posiada nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, jednak bardzo dobrze przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar odnajdziemy między innymi w ośrodkach wypoczynkowych i domach wypoczynkowych. Noclegi Jantar to wielka oferta tak naprawdę całorocznych pokoi gościnnych. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem Ruszaj w Polskę. Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na odpoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj konkretnych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie tak naprawdę dwanaście lat. Turyści, którzy zdecydują się je odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale tak naprawdę zobaczyć idealną kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystywać własne położenie na konkretnym szlaku bursztynowym do swojej promocji. Dlatego też każdego roku są organizowane Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu
Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Zdecydowana większość turystów będzie przybywało tu z uwagi na bajeczną plażę. Na tych, którzy pragną spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika po wiosce występuje pisarz Leszek Michalik. Wioskę możemy pozwiedzać w okresie letnim w godzinach od 10.00 do 18.00. Zwolennicy entomologii na pewno chętnie zobaczą park owadów. Najciekawsze miejsca czekają tak w sąsiednich miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o sześć kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku.

Nieziemsko atrakcyjny artykuł, prawda? Jeśli też posiadasz taką opinię, to wejdź tu i przeczytaj tutaj wszystkie informacje.

Najcenniejszym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o piętnaście kilometrów Kątach Rybackich utworzony rezerwat kormoranów. Działa tutaj też Muzeum Zalewu Wiślanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>