Jaki upominek najlepiej nabyć dla swojego dziecka?

dziecko
Maluchy uwielbiają otrzymywać prezenty i dopominają się ich przy Wszystkich możliwych okazjach. Często prośby kończą się aktami histerii połączonymi z przedstawieniami w sklepach (szczególnie z zabawkami). Bezsprzecznie wszyscy niejednokrotnie doświadczyliśmy tego typu widoku w czasie zakupów. Zwykle kupując podarunek maluchowi stawiamy na zabawkę albo ubrania, gdyż dzieci niesłychanie momentalnie wyrastają z ubrań i kochają się bawić.

zabawki dla dziecka
Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy jest jakakolwiek alternatywa? Poszukując podarunku dla dziecka na urodziny, Mikołajki – odwiedziny mikołaja – lub jakąkolwiek inną okoliczność, powinniśmy pomyśleć, czego dziecko może oczekiwać. Zabawki dla dzieci mogą być dobrym pomysłem, lecz starajmy się wybierać modele, jakie pozwalają się nie tylko bawić, lecz też uczą. Może to być nauka rozróżniania kolorów, wpasowywania kształtów, rozwijanie wyobraźni itp. Opcji jest naprawdę dużo, gdyż nowoczesne zabawki z każdym rokiem są coraz bardziej atrakcyjne, zobacz: . Zakup ubrań to także niezwykle praktyczny podarunek, bo po kilku tygodniach noszenia większość odzieży staje się zbyt mała. Identycznie jest z bucikami. Jeżeli szukamy bardziej nietypowego prezentu, koniecznie zdecydujmy się na spędzenie wspólnie z maluchem swojego czasu. Możemy chociażby zaplanować wyjazd z dzieckiem do wesołego miasteczka, do Aquaparku, na gokarty bądź do ogrodu zoologicznego. W dużej mierze nasz wybór powinien być uzależniony od wieku naszego malucha oraz jego zainteresowań.

zabawka
Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Rozsądnym pomysłem będą chociażby parki dinozaurów, muzea techniki, parki rozrywki oraz inne podobne. Ciekawych miejsc jest na terenie kraju naprawdę niemało. Jeżeli mamy problem z odszukaniem odpowiedniego miejsca na rodzinne wyjście z dzieckiem, obowiązkowo odszukajmy inspiracji w sieci. Nie zabierze nam to nader dużo czasu, a bezsprzecznie odnajdziemy jakąś odpowiednią atrakcję. Koszt takiego podarunku nie będzie nader duży, a wspomnienia niewątpliwie przetrwają dłużej aniżeli pamięć o nowym aucie albo lalce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>