Wybieramy rower odpowiedni do twojego trybu wypoczynku?

Rower marki Medano
Każdy z nas ma inne potrzeby, a odnosi się to wszystko do wielu dziedzin życia. Jeden woli mięso, drugi je tylko warzywa, niektórzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez auta, a kolejni bez aktywności. Większość z nas preferuje jednak jazdę na rowerze, ale każdy ma preferencję, co do konkretnego rodzaju jednośladu.

rower
Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Mamy różne typy, gdyż mamy możliwość wyboru idealnego dla nas rodzaju roweru. Jeśli kochasz wysiłek, uwielbiasz góry, to najlepszym dla Ciebie wyborem będzie rower górski (rowery w góry). Jest to model rekomendowany dla osób, które nie wyobrażają sobie, na przykład, bezczynnego letniego weekendu. Siedzenie w domu to wręcz kara dla nich, gdy na zewnątrz słoneczna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery MTB sprawdzają się także w… mieście. Są idealne na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.

A jeśli już mowa o tych rowerach, to „holenderki” to rowery, których coraz więcej widać w polskich miastach. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach jest beznadziejna, ale i tak rowerzyści starają się funkcjonować normalnie. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe. Sprowadzane z Holandii odznaczają się stylem i klasą.

Zainteresowały Cię nasze opisy? To świetnie. Przekieruj się na nową stronę i doczytaj tu dodatkowe informacje. Podziel się z nami swymi ocenami.

Rowery szosowe, czyli kolarzówki to rowery zdecydowanie na dalsze trasy. Nie nadają się do miasta i w góry, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, to są właśnie rowery szosowe.

Dla tych, co nie chcą jednak się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada. Rowery elektryczne (modele rowerów na prąd) coraz popularniejsze w naszym kraju rowery napędzane przez mały, ale wydajny silnik. Można oczywiście pedałować, ale jeżeli nam się odechce zawsze możemy szybko wskoczyć na tryb elektryczny i czuć się, jak na motorze.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź na następujący link (https://magicplay.pl/?pl_tickets,4), w tamtym miejscu zapewne odnajdziesz jeszcze większą ilość danych na wątek, który Cię interesuje.

Rowery tez odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są przede wszystkim dla osób starszych lub dla tych, którzy nie lubią za tradycyjną jazdą na rowerze, a bardziej od siły swoich mięśni wolą elektryczny napęd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>