Jak dbać o rozwój swojego dziecka?

zabawa
Dzisiaj generalnie bardzo dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że kiedyś mamy były jakoś wyrodne, lecz fakty są takie, że bardzo rzadko podążaliśmy za interesującymi nowinkami, dzięki którym dzieci mogą być mądrzejsze. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle których młodzi są bardziej inteligentni, niż ich rodzice i dziadkowie. Tyle się mówi, że obecna młodzież nam się nie udała, a tu proszę – sytuacja nie jest beznadziejna. W jaki sposób w takim razie obecny rodzic może zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka?

dziecko
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest powiedzmy nocniki. Dzieci bardzo lubią się bawić, więc będą miały okazję się bawić, lecz także w znacząco zmienić swój umysł. Takie są fakty! Jednak nic na siłę. Można śmiało powiedzieć, iż często to sytuacja jest taka, że skoro pragniemy rozwinąć dziecko, to w automatyczny sposób wciskamy w nie wszelkiej maści teorie. Na przykład teorię, która mówi, że granie na pianinie to kapitalna sprawa – być może tak jest, lecz nie we wszystkich przypadkach – sprawdź.

Według mnie to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – przykładowo, muszą być ciekawe, a dopiero potem edukacyjne. To sprawi, iż dziecko nie będzie mieć awersji do poszerzania wiedzy. Wystarczy spytać psychologów, co sądzą odnośnie takich metod wychowawczych. Chcę także trochę wspomnieć, że gdy nasze dziecko ma dopiero kilka lat, jest właśnie wtedy bardzo chłonne. A więc – jeśli zapiszemy je do takiego przedszkola, w którym nauczają angielskiego, to zapewne po niedługim czasie dostrzeżemy, iż będzie rewelacyjnie mówiło w owym języku. Wcale nie przesadzam.

Chyba nie muszę teraz wspominać, że ci rodzice, którzy boją się tego, iż potem będą musiały konwersować ze swoją pociechą po angielsku, są w ogromnym błędzie? Mój kilkuletni chrześniak dzięki tak naprawdę moim poradom nie ma żadnego problemu z angielskim. Pewnie przedszkole nie spowoduje, iż potem będzie znał ten język perfecto, lecz jeśli nadal będzie się uczył, pewnie nie będzie ledwo dukać w tym języku.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie publikującym podobne treści. Są tak samo emocjonujące, ponieważ dotyczą tego samego zagadnienia.

Zatem – polecam to, abyś dbał o odpowiedni rozwój swojego dziecka. W końcu mądre dziecko to dużo radości. I profitów. Nie można o tym zapominać.

0 Responses to Jak dbać o rozwój swojego dziecka?

  1. Julianna Szczepańska pisze:

    Nie sposób zgodzić się z pewnymi sprawami poruszanymi w tekście. Autor chyba nie zupełnie wie, o czym opowiada. Coś tam plecie trzy po trzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>