W jaki sposób odpocząć w polskich Tatrach?

Tatry
Nie uważasz, że nasze Tatry są odrobinę przereklamowane? W takim razie uważamy podobnie – w dalszym ciągu ubóstwiam Tatry – nasze, choć słowackie również są fajne. I choć szwajcarskie Alpy pewnie są nieco bardziej monumentalne, i tak chętnie odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję wyłącznie wędrowania po górach. Lubię także baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało u nas sporo term. Pewnie z tego powodu, że Unia Europejska daje dotacje… To raczej dobrze.

Jeszcze kilka lat temu zasadniczo terma bardziej kojarzyła mi się ze Słowacją – jednak to się na całe szczęście zmieniło. Górale wreszcie zrozumieli, że jeśli lubią dutki, powinni starać się, poszerzać swoją ofertę. W zasadzie baseny termalne w Tatrach prezentują wysoki poziom. Prawda jest taka, że nie ma fantastyczniejszego uczucia, niż pójście na basen termalny po narciarskim szaleństwie albo górskich wędrówkach…

Tatry
Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Czyli moim zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) w żadnym razie nie są gorszej jakości, niż choćby słowackie. Wiem, że często sądzimy, iż infrastruktura dla turystów w naszych Tatrach wcale się nie poprawia. To złe rozumowanie – trochę szacunku dla górali jakby nie patrzeć by się przydało. Fajnie, ale przecież w Tatrach możemy robić więcej ciekawych rzeczy. Przykładowo bardzo dobrym rozwiązaniem są chociażby jednodniowe wycieczki. Szczególnie Zakopane, czyli zimowa stolica Polski to miejsce, skąd każdego dnia moglibyśmy udać się w ciekawe tereny.

Np.

Potwierdzisz raczej, że analizowany post jest nieschematyczny. Jeżeli więc masz ochotę poznać go bardziej, zobacz info opublikowane w tym serwisie.

ciekawa jest wycieczka do Słowackiego Raju. Pewnie na Słowacji nie ma ślicznych miast, to jednak przyrodę mają niezwykłą. Miło wspominam również Wadowice – z oczywistych przyczyn. Bez większego cienia wątpliwości warto jechać również do Wieliczki i Oświęcimia. Choć naturalnie wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy – jeśli masz słabą psychikę, jesteś bardzo wrażliwy, powinieneś dobrze przygotować się do owej wycieczki. Można wymienić dużo rozwiązań, dzięki to którym wypoczniesz w Tatrach. I dlatego uwielbiam Tatry – są pełne kontrastów. Mam wielką nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która po prostu po zapoznaniu się z tekstem pojedzie w Tatry.

0 Responses to W jaki sposób odpocząć w polskich Tatrach?

  1. Amadej Sokołowski pisze:

    To niezwykle doniosłe, że ktoś wreszcie zaczyna o tym głósno pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>