Jak wybrać zabawki dla chłopców i dziewczynek?

images
Autor: Plast Team i LEGO ®

Kiedy zbliżają się święta lub urodziny naszych najmłodszych, przeważnie staje przed nami problem: jakie zabawki dla dzieci będą najlepsze i gdzie je zakupić? Najtrudniejszą kwestią nie stanowi tylko to, czy sklepy z zabawkami oferują wymarzone dla naszych dzieci prezenty, ale i to, czy wymarzona lub zamówiona już przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia najważniejsze atesty. Niezależnie od tego, czy zamawiamy zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, warto zapoznać się ze podstawowymi oznaczeniami, jakie zamieszcza się na pudełkach zabawek dla dzieci.

Tak jest niestety, że zabawki, oprócz tego, że nie są przewidziane dla konkretnej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić atestów bezpieczeństwa. Ważne więc, by zobaczyć, czy przedmioty wystawione do sprzedaży w sklepie z zabawkami, w którym chcemy kupować, są opatrzone wymaganymi certyfikatami, szczególnie tymi spełniającymi normy Unii Europejskiej. Tutaj warto zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i skatalogowane są zabawki dla dzieci które mogą stanowić duże zagrożenie.

Zwracając uwagę na wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, a które miały związek ze sprowadzaniem zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie warto zwrócić uwagę na kraj produkcji produktów, które ma w swoim katalogu wybrany przez nas sklep z zabawkami. Niestety stan rzeczy ma się tak, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko przez wzgląd na markę i wytrzymałość, ale i na bezpieczeństwo.

Wygląda na to, że zabawki których koszty są mniejsze, mające pochodzenie chińskie lub innych słabiej rozwiniętych krajach, choć nam, rodzicom, wydają się być w porządku ze względu na niskie koszty, stanowią spore zagrożenie dla naszych pociech. Nie spełniają norm, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko patrząc na wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład chemiczny.

Czy ten post jest według Ciebie zajmujący? Jeśli tak, to opublikowana tutaj użyteczna witryna (https://sancotest.pl/) bardzo użyteczna witryna (https://sancotest.pl/) także okaże się godna zainteresowania.

Niekiedy zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Pomimo zdrowego rozsądku w kwestii finansów, wykażmy się też uwagą, czy zamawiane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi , które nie zagrażają naszym dzieciom – Kraina zabawek – gwarancja bezpieczeństwa.

Źródło: Krainazabawy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>