Gry planszowe

http://pixabay.com

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, przygodowe czy imprezowe opanowują oprócz serc dzieci też nieraz serca dorosłych. Razem budują księstwa, pokonują potwory, współzawodniczą o niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Renesans gier planszowych
Gry planszowe to genialny sposób na spędzenie wolnego czasu z kilku powodów: edukują, rozwijają wyobraźnię, słownictwo, szybkość, twórcze myślenie, uczą zdrowej konkurencji, a przede wszystkim są wyjątkową rozrywką. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że można wziąć je ze sobą na weekendowy wyjazd czy na wakacje, ponieważ są różnych wielkościach. To na pewno dobra opcja i lepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie widzą świata poza grami komputerowymi.

Zabawa dla dzieci i dorosłych
Gry planszowe dla dzieci bez wątpienia są najbardziej tradycyjną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to prawda. Obok gier dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Ciężko wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie
Dużo się od niedawna mówi się o znaczeniu strategicznego myślenia w biznesie. Istnieje wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia mające nauczyć strategicznego myślenia. Bardzo często za swe usługi żądają znacznych kwot. A wystarczy kupić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie strategii stanie się nawykiem, który zaowocuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>