Wybór dobrej gitary – pomocne wskazówki

gitara od Yamaha
Gitara to jeden z najpopularniejszych muzycznych instrumentów, stosowanych zarówno przez zawodowych muzyków jak i normalnych ludzi. Każdy, kto będzie miał tylko trochę chęci i zapału może się nauczyć grać na gitarze, wystarczy tylko kupić odpowiedni instrument i znaleźć trochę czasu na ćwiczenia. Zaczynając przygodę z gitarą warto pamiętać o tym, że zakup odpowiedniego instrumentu to ważna rzecz, szczególnie dla początkujących muzyków.

gitara
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli gitara (więcej: gitara CPX-700 BL2) mieć będzie wysokie progi, nie będzie można jej nastroić lub (imprezy integracyjne dla firm warszawa) będzie miała brzydkie brzmienie, to szybko może przyjść znużenie i zapał do dalszej nauki zniknie. Jednak jeżeli instrument będzie dobrej jakości, to w szybkim tempie zaczną się pojawiać spore postępy. Dla początkujących muzyków poleca się wybranie markowego instrumentu, o ciekawym brzmieniu oraz przy tym przystępnej cenie. Bardzo dobrze spełniają te warunki instrumenty firmy Yamaha, chętnie kupowane zarówno przez zwykłych pasjonatów muzyki, jak też przez pedagogów którzy uczą w szkołach muzycznych.

sprzęt muzyczny - gitara
Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład gitara Yamaha F-310 TBS kosztuje około czterysta złotych, i w tej cenie klienci dostają instrument wykonany z dobrych surowców, takich jak świerk i palisander, a co najbardziej istotne, mający ciepłe, żywe brzmienie. Odpowiednia konstrukcja gryfu gitary znacznie poprawiła wygodę gry, co docenią na pewno mniejsi miłośnicy gitarowych solówek. Gitara ta (gitara F310) jest oferowana w kilku różnych wersjach kolorystycznych, przykładowo model Yamaha F310 ma jasną, naturalną płytę ze świerka bez żadnych dodatkowych malowań i barwień.

Lecz propozycja firmy Yamaha to nie tylko gitary dla młodych gitarzystów, ale także zawodowych muzyków. Świetne recenzje posiada w tej rodzinie gitar model Yamaha CPX-700 BL2. Co prawda jego cena to pięćset euro, ale za tę cenę otrzymuje się gitarę najwyższej jakości i przepięknym, barwnym brzmieniu. Zarówno dla zawodowych muzyków jak i amatorów firma Yamaha ma szeroki wybór różnych syntezatorów, przykładowo model Yamaha Tyros 4 to profesjonalny syntezator z bardzo dużą liczbą najróżniejszych brzmień, który zadowoli najbardziej wymagające ucho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>