Gdzie dobrze jest zamówić grę na konsolę?

konsola ouiya
W dobie powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu producenci gier znaleźli bardzo dobre rozwiązanie na zminimalizowanie kosztów dystrybucji własnych produktów. Kiedyś miłośnicy gier kupowali tytuły na realnych nośnikach, takich jak płyta CD czy DVD, niosło to za sobą wielkie koszty związane z wytłoczeniem sporego nakładu płyt i produkcją opakowań.

Aktualnie sprzedaż gier przestawia się na cyfrowe udostępnianie tytułów gier. Klient rejestruje się w jednym z istniejących sklepów i tam dokonuje zakupu gier. Pozyskane tytuły są przypisane na stałe do profilu osoby kupującej, tego rodzaju pomysł ogranicza więc szkody po awarii nośnika.

Xbox One
Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie tworzy się coraz większa liczba sklepów cyfrowych, gracze lubią jednak trzymać wszystkie własne gry pod ręką i składować je na jednym cyfrowym koncie. Z tego powodu producenci, którzy działają na rynku od dawna, posiadają sporą przewagę nad firmami konkurencyjnymi. Dla komputerów osobistych największą sprzedaż prowadzi usługa Steam. Producenci konsol nie zostali daleko za nimi i wprowadzili własne usługi tego typu, zanim uczyniła to konkurencja.

Ten prezentowany artykuł jest bardzo zajmujący? Zatem odszukaj więcej tutaj, aby odkryć jeszcze większą ilość informacji na opisywany temat.

Pionierem w cyfrowej dystrybucji gier na konsole był Sony ze swoją playstation network. Usługa ta oprócz sprzedaży gier jest również platformą do komunikacji i pozwala graczom na wspólną rozgrywkę za pośrednictwem sieci (więcej o psn). Sony za tę usługę pobiera abonament, w ramach którego udostępnia własne usługi i nagradza użytkowników dodatkowymi, darmowymi tytułami gier.

Wszystko wskazuje na to, że dystrybucja cyfrowa gier będzie za kilka lat zasadniczym sposobem sprzedaży. Miłośnicy nabywania gier i programów za pośrednictwem internetu wskazują, że ogromną zaletą tego rodzaju usług jest niższa cena gier i różnorodne wyprzedaże. Przeciwnicy natomiast, podkreślają konieczność pobierania ogromnych ilości informacji, co w sytuacji najnowszych tytułów, jak na przykład gta 5 , może być szczególnie uciążliwe dla osób posiadających łącze internetowe z limitami transferu. Osoby posiadające dostęp do niezby szybkiego połączenia internetowego też mogą skarżyć się na tego rodzaju niewygodę. Jeśli nawet fizyczny nośnik odejdzie do lamusa, będzie to proces rozciągnięty w czasie i uzależniony w dużym stopniu od rozwoju infrastruktury Internetu w krajach rozwijających się.

One Response to Gdzie dobrze jest zamówić grę na konsolę?

  1. Oskar Tomaszewski pisze:

    To się nazywa mieć dziennikarskie wyczucie. twórz no dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>