Gdzie opłaca się wyjechać w 2014 roku latem

piasek na plaży
Wakacje są okresem odpoczynku, w związku z tym spora większość osób stara się je możliwie jak najprecyzyjniej zaplanować. Oczywiście, można zdecydować się na spędzenie urlopu w Polsce, niemniej jest to obecnie mało popularna alternatywa, jako że lokalne lato bywa szczególnie kapryśne. Dużo większym zainteresowaniem odznaczają się więc wyjazdy zagraniczne, przede wszystkim, że tego rodzaju wycieczki są w istocie dość tanie. Gdzie w takim razie można pojechać na wakacje? Które kurorty są przez Polaków zazwyczaj odwiedzane?

piasek na plaży
Autor: Public domain: Use pics for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z nich jest oczywiście Grecja – kolebka kultury europejskiej. Piękne, czyste oraz co najważniejsze – ciepłe plaże, pyszne jedzenie i dość ciekawa kultura, to wszystko powoduje, że pobyt w Grecji na pewno będzie dla każdego udany. Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że Grecja ma sporo do zaoferowania miłośnikom historii. Odwiedzenie tamtejszych antycznych ruin to nie lada gratka. Grecy to naprawdę mili ludzie, a ceny wycieczek są w istocie niskie. Więcej: dlaczego Grecja to sprawdzony pomysł na wakacje.
Pięknym krajem, uwielbianym przez Polków jest oczywiście również Egipt, idealnie nadający się jako cel wycieczek, jako że gwarantuje piękną pogodę. Na dodatek, nie bez znaczenia jest fakt, że kultura egipska zdecydowanie różni się od polskiej, toteż taki wyjazd (sprawdź polar męski) to świetna okazja do poszerzenia swoich horyzontów. O ile jest to możliwe, warto zobaczyć tu m.in. piramidy i Sfinksa.

Wiele osób wyjeżdża także do Chorwacji oraz Bułgarii, krajów, które są znane Polakom głównie, jako miejsce wakacyjnych wojaży w czasach PRLu. Po upadku komunizmu Polacy zachłysnęli się wyjazdami do innych krajów, a południe Europy zostało nieco zapomniane, niemniej dziś znowu wraca do łask.
Biura podróży coraz częściej oferują również wyjazdy w bardziej egzotyczne miejsca, jak przykładowo Tajlandia, Meksyk lub Kuba. Dzisiejsza technika umożliwia podróże po całym świecie, tym samym kierunki, jakie dotychczas nie były tak powszechnie dostępne, cieszą się istotnym zainteresowaniem. Jest to szansa na poznawanie interesujących kultur. Osoby, jakie nie są fanami wylegiwania się na plaży i kąpieli słonecznych mogą zdecydować się na wycieczki objazdowe, które w kilka dni pozwalają na przykład na zwiedzenie najpopularniejszych europejskich stolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>