Lepszy jest wypoczynek w górach czy nad naszym Bałtykiem?

Tatry - Zakopane
Rokrocznie w wielu rodzinach rozpoczyna się ta sama procedura. Co wybrać, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy urlop nad wodą. Obie formy spędzania wakacji mają swoje zalety i wady. Obie dostarczają ogromu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad morzem dają możliwość poznania nowych zakątków, przeżycia ciekawych przygód oraz zebrania sił na następny rok.

Noclegi w górach zdają się być mniej kosztowne, jednak również na północy Polski z powodzeniem można znaleźć pokoje w dobrych cenach. Wakacje [sprawdź ten apartament w Białowieży] w górach dają możliwość spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż czas spędzony w miejscowościach nadmorskich. Oprócz wypraw pieszych, warto pojechać na szlak na dobrym górskim rowerku. Dla chętnych do oglądania panoramy gór warto znaleźć punkt wyciągów krzesełkowych, które zawiozą na szczyt najbliższej góry i umożliwią powolny spacer w dół. Rano cudowny wschód słońca i pławiąca się w porannych promieniach panorama gór, wieczorem kładący się cieniem na zboczu zachód słońca. W ciągu dnia można wybierać pomiędzy wylegiwaniem się na kwiecistej łące, albo aktywnym zwiedzaniem okolic.
przejażdżka po górach
Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com

Na wakacje – https://www.eccotravel.eu/izrael/ – w górach należy zabrać ze sobą dobre obuwie, przyrządy sportowe, lornetkę oraz koniecznie aparat fotograficzny. Noclegi w górach (fajne górki), zwłaszcza w górnych partiach, są zwykle dość chłodne, więc oprócz lekkich ubrań trzeba mieć ze sobą na wszelki wypadek cieplejsze spodnie, bluzę i skarpety. Bardzo prawdopodobne, że przydadzą się podczas zimnych nocy. Wiele miejscowości namawia do poznawania okolic i korzystania z lokalnych atrakcji. Warto poszukać ciekawych budowli, zamówić pakiet zabiegów upiększających albo programów leczniczych w uzdrowiskach. Wiele miejscowości posiada własne budynki sportowe, na przykład basen ze zjeżdżalniami, hale sportowe lub tory saneczkowe letnie. Dla fanów solidnych wrażeń zawsze znajdzie się górski strumyk z energetyzująco chłodną wodą oraz podmywającym nogi wartkim nurtem. Po takiej porcji wrażeń zostaje już tylko poszukać sprawdzonej jadłodajni z lokalnym jadłem oraz pokrzepiającym trunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>