Ewolucja firmy Lego

Zabawki
Ci , którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych XX w, na pewno mają w pamięci czasy, w których figurki lego i inne dość drogie zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia jedynie w Pewexach lub na zachodzie. Każdy z nas pragnął tego, aby ciocia przebywająca w zachodniej Europie wysłała na urodziny nowy zestaw klocków Lego.
Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dziś, pomimo tego, że klocki lego różnych rodzajów są dostępne w każdym markecie, ich magia wcale nie wygasa. Firma trzyma się na rynku niezwykle dobrze, dzięki okresowemu wprowadzaniu na rynek świeżych klocków. A wszystko rozpoczęło się kilkanaście lat temu od rynkowego debiutu klocków lego city, czyli podróży w dotychczasowo nieodkryte dla fanów klocków tereny miasta.

Od tego czasu pracownicy Lego starają się zadziwiać najmłodszych coraz to nowszyymi rodzajami klocków i figurek. Serie klocków możemy rozdzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile te pierwsze są chyba każdemu niezwykle dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałabym powiedzieć kilka słów o Technics. Klocki Technics są ucztą dla młodych inżynierów; pozwalają układać i budować maszyny i pojazdy, stosując umiejętności techniczne znane z prawdziwego wykorzystania. Idealnie dobrze do siebie pasujące dźwignie i mechanizmy pobudziły i wciąż wzbudzają myśli niejednego młodego chłopca.

zabawki drewniane
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wprowadziła również na rynek serię zabawek, jaką rozpoczęła seria Bionicle. Od tego czasu nowi bohaterowie są bez ustanku odświeżani, powstają nawet filmy animowane w których figurki lego odgrywają główną rolę. Sukces Bionicle zapoczątkował wysyp serii zabawek, takich jak np. lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, które jest delikatnym nawiązaniem do serii filmów transformers.

W ramach współpracy z różnymi dużymi firmami, lego dodaje na rynek także serie klocków dedykowane np. serialom. W ten sposób światło dzienne ujrzały figurki star wars z klocków lego.http://www.angelka.pl/ (zobacz Fotograf Angelka – polecana strona)Wielbiciele LEGO także tworzą z klasycznych klocków własne serie dedykowane np. postaciom książkowym, ale to już temat na kolejny artykuł.

Źródło: Krainazabawy.pl

4 Responses to Ewolucja firmy Lego

 1. Krzysztof Sobczak pisze:

  Nie sposób zgadzać się się z niektórymi problemami poruszanymi w artykule. Autor chyba nie zupełnie wie, o czym mówi. Coś tam plecie trzy po trzy.

 2. Metody Borkowski pisze:

  To niezwykle ważne, że ktokolwiek wreszcie zaczął o tym wiele mówić.

 3. Weronika Borkowska pisze:

  Ogromnie przystępnie i nadzwyczajnie zapisany artykuł . Z wielką chęcią osobiście poznałabym twórcę.

 4. Władysław Sobczak pisze:

  Interesujące spojrzenie na sprawę. Wielu dziennikarzy potrafiłoby się kształcić na przykładzie twórcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>