Dzieci rosną, pora na zakupy

images
Małe dziecko w domu wymaga wielu przygotowań. Urządzamy dziecku przestrzeń, kupujemy ubranka, zabawki i meble, lecz na tym nie koniec. Musimy zapamiętać, że maluch rośnie i parę dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za niedługi czas dokupić. Należy do nich krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Plusy krzesełka do karmienia

Oczywiście z początku, gdy karmimy dziecko piersią czy butelką nie warto go kupować, bo tylko będzie gromadziło kurz i zawadzać. Jednak w momencie, gdy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać także inne produkty poza mlekiem, zakup takiego krzesełka sporo upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Naturalnie trzeba wybrać stabilne krzesełko wysokiej jakości, najlepiej polecone przez kogoś. Ważne, aby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i ewentualnie szelki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Krzesełko do karmienia to także komfort dla rodziców.

Podobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, poznaj użyteczne zagadnienia, które z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (http://transcom-system.com.pl/pl/produkty/oprogramowanie).

Dziecko siedzi niedaleko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój niewielki blat nie trzeba się bać, że ściągnie ze stołu serwetę czy talerze. Dodatkowo, blat i wszystkie inne części krzesełka są proste do umycia, więc naszemu dziecku nic nie grozi.

Nowy etap rozwoju – nowe zabawki

Kolejna kwestia to zabawki. Także powinny być dostosowane do wieku i etapu rozwoju naszego dziecka. To oczywiste, że złożonych zabawek z niewielkimi elementami nie podarujemy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się zainteresowania. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (więcej). Oczywiście nie istnieją tu żadne reguły. Nie warto ograniczać naszego malucha. Gdy nasza malutka, śliczna córeczka nagle zacznie domagać się zabawkowego ogromnego terenowego auta – podarujmy jej go. Zdecydowanie coś w tym właśnie samochodzie ją zainteresowało. Podobnie jest z chłopcami . Jeśli mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Chcemy chyba, by nasze dziecko rozwijało się wszechstronnie.

Pamiętajmy, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Sprawdzajmy dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, w jakim kraju zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych materiałów. Wysokiej jakości zabawki z pewnością mają certyfikaty.

0 Responses to Dzieci rosną, pora na zakupy

  1. Urszula Maciejewska pisze:

    Tekst rzeczywiście daje wielkie motywy do myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>