Dowiedz się jak powstawały gry komputerowe i na konsolę

konsola Xbox
Ludzie od setek lat wszystko robili, aby zapewnić sobie rozrywkę i zabawę. Rozpowszechnienie komputerów w dużym stopniu to ułatwiło, powiedzieć wręcz można że całkowicie zmieniło rynek rozrywki. Gry na pierwszych komputerach były bardzo proste, ale dynamiczny i szybki wzrost wydajności sprzętu komputerowego sprawił, że również gry się bardzo zmieniły. W sprzedaży pojawiać się zaczęły coraz mocniejsze układy graficzne, szybsze pamięci i większe dyski, a wraz z tym gry komputerowe z coraz ładniejszą i efektowną grafiką.

Biały pad do gier komputerowych
Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek mobilnej rozrywki bardzo zmieniło również pojawienie się typowych urządzeń do grania, to znaczy konsol. W pewnej chwili zostało wymyślone, że w miejsce komputera PC, który nadawał się co prawda do wszystkich rzeczy, lecz przez to miał sporo ograniczeń, do gier dużo lepiej będzie się nadawał dedykowany sprzęt. Mocny układ procesora, specjalnie zaprojektowany układ graficzny i możliwość przyłączenia do dowolnego sprzętu telewizyjnego sprawiły, że konsole zyskały bardzo dużą popularność wśród graczy i do dnia dzisiejszego się utrzymuje.

Konsole zaczęły wyrastać na dużego konkurenta zwykłych komputerów, i dość szybko zaczęli to dostrzegać również wytwórcy gier. Praktycznie wszystkie pojawiające się tytuły wydawać zaczęto na tradycyjne|komputery, lecz równocześnie w sklepach pojawiały się dokładnie te same gry xbox 360 (wejdź na naszą witrynę – ) i na pozostałe konsole. Inaczej być nie mogło, gdyż konsoli używa bardzo duża ilość grających i wszelakie opóźnienia w wydaniu jakiegoś tytułu powodowały ich duże rozczarowanie.

Gry xbox 360 podczas produkowania wymagają sporych nakładów pracy przy dostosowaniu do architektury i parametrów tego sprzętu, tak więc zdarzają się pewne opóźnienia w premierach. Jednak producenci dokładają wszelkich starań, aby nie były one zbyt długie, gdyż najzwyczajniej tracą duże pieniądze na tym, że wielu graczy nie może kupić ich najnowszego tytułu.

Ta solidna oferta (http://tritex.pl/druk-sublimacyjny/), którą przygotowaliśmy dla miłośników omawianej tematyki, ma podobne informacje na to ciekawe zagadnienie – sprawdź tutaj.

Niemało zamieszania na rynku gry komputerowe wprowadził także wszechobecny internet, obecnie działa wiele stron internetowych gdzie zagrać można w proste gry, takie jak gra PC traktory Redneck Racers, czy też rozbudowane tytuły dostępne na wydajnych, mocnych serwerach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>