Dokąd wybrać się na urlop?

wakacje
Jamajka to barwna, roztańczona wyspa blasku słońca, reggae i piaszczystych plaż. Zachwycają pejzaże i odmienna od naszej kultura. Gościnni Jamajczycy fascynują radością życia oraz serdecznym pozdrowieniem „Welcome to Jamaica”. Niezmiernie gościnni oraz prostolinijni Jamajczycy urzekają przyjezdnych swoim pozytywnym przekazem, panoramy i przyroda zapierają dech w piersi, natomiast troski zachodniego świata wydają się mieć w tym miejscu całkowicie inny, mało znaczący wymiar.

podóże egzotyczne
Źródło: pixabay.com

Odkryj wszystkie wspaniałości Jamajki – cudnej ojczyzny Boba Marleya. Jamajka (strona) położona jest w Archipelagu Wielkich Antyli na Oceanie Atlantyckim. Powierzchnia wyspy wynosi 10 992 km2, cechuje się niezwyczajnym bogactwem uformowania, poczynając od pięknych plaż, przez wapniowe płaskowyże, a w nich wyrzeźbione poprzez wody podziemne koryta rzeczne, pieczary i głębokie jary, aż po urok majestatycznych wulkanicznych Gór Błękitnych. Jeżeli uwielbiasz egzotyczne wycieczki to strzał w dziesiątkę! Jamajka, a więc w języku dawnych mieszkańców wyspy Xaymaca, to „kraj drzew i wody”.

Określenie nadal pozostaje aktualne, pomimo że dzisiaj nie jest już ona tak dziewicza jak przed stuleciami, gdyż wysepkę co roku odwiedza prawie 1 mln turystów. Co powoduje, że ta trzecia co do rozmiarów wyspa na Morzu Karaibskim jest marzeniem niemal każdego turysty? Klimat to największa atrakcja Jamajki, która przyciąga przeszło milion spragnionych blasku słońca turystów. Cudowne, piaszczyste wybrzeża, ciepła, przejrzysta woda to gwarancja udanego wypoczynku.

jamajka
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne urozmaicenie wyspy, przeróżna fauna oraz flora tworzy ją kapitalnym miejscem dla podróżników zainteresowanych odkrywaniem ślicznych, widokowych miejsc. Wieczory to okazja do zabaw w rozlicznych dyskotekach a także degustacji wyśmienitych drinków. Najważniejsze atrakcje to: ogród botaniczny Shaw Park, Muzeum Boba Marley’a, Devon House, Montego Bay – każdy miłośnik wodnych sportów musi zobaczyć to miejsce. Jest to 4 co do rozmiarów miasto na Jamajce, proponuje sporo turystycznych atrakcji. Negril – to sprawdzony wybór dla wszystkich oczekujących wypoczynku z dala od zgiełku. Wspaniałe miejsce dla wielbicieli przyrody. Nie czekaj, już dziś wpisz w laptop frazę: wycieczka Jamajka, ażeby zarezerwować bilety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>