Wakacje w ciepłych zakątkach świata

images
Jeśli niecierpliwie odliczasz dni żeby wybrać się na wakacje, nie musisz czekać do lata. Wszystkich miłośników upalnych temperatur, tropikalnego klimatu a także błękitnych wód zachęcamy do rezerwowania zimowych ofert wypoczynkowych w gorących krajach, gdzie słoneczna pogoda oraz letni klimat utrzymują się okrągły rok.

Eccoholiday.com
Wakacje w ciepłych krajach w środku lata, kiedy w Polsce również jest straszliwie gorąco, nie są taką frajdą jak w okresie zimowym. Wypoczynek w ciepłych krajach pomaga zgromadzić nowe zapasy energii, pomaga zachować lub (patrz http://www.ruszajwpolske.pl/) odzyskać dobre samopoczucie i zregenerować siły do pracy. Wysokie temperatury, szum fal rozbijających się o skalne wybrzeże, i cieplutkie słońce pomogą także pozbyć się okresowej, pogodowej depresji.

Według ankietowanych określa się, że blisko 5,5 miliona Polaków co roku rezerwuje urlop za granicą. Jak dowodzą statystyki GUS pewnie zwyczaje dość trudno nam nagiąć lub (zobacz http://www.sweet-home.pl/) zmienić, a natura polskiego obieżyświata jest dość ekonomiczna. Można przytoczyć w tym miejscu choćby fakt, że chętniej wybieramy urlop w okresie letnim niż zimą, a najczęściej korzystamy z ofert wypoczynku na obszarze południowej Europy – Włochy, Turcja, Maroko czy Grecja (zobacz ofertę). Częściej wybieramy tygodniowy czas wypoczynku za granicą niż dwutygodniowy. Co więcej gdy przebywamy na miejscu, bardzo rzadko korzystamy z ofert dodatkowych – płatnych, które mogły by znacząco nadwyrężyć wypoczynkowy budżet, który czasem zupełnie pochłania roczne oszczędności gospodarstwa domowego.

Na długie weekendy z kolei chętnie planujemy niewielkie wypady o charakterze poznawczym lub wypoczynkowym w obrębie kraju. Istnym szaleństwem, który wydaje się cieszyć rosnącym powodzeniem jest korzystanie z tanich ofert biletów lotniczych do Barcelony, Pragi, Rzymu i Wenecji . Ponoć polscy turyści całkiem żwawo nakręcają koniunkturę tego typu turystyki.

A co się dzieje kiedy musimy mocno oszczędzać? Zwykle wtedy organizujemy krótszy i tańszy wypad , na terenie naszego pięknego kraju. Pakujemy wówczas całą rodzinę do samochodu i wyjeżdżamy do zarezerwowanego domku letniskowego lub pod namioty na mazury lub nad polskie morze.

2 Responses to Wakacje w ciepłych zakątkach świata

  1. Tytus Rutkowski pisze:

    Cudownie, że osoby|czytelnicy|użytkownicy w końcu zaczęli pasjonować się tak neizwykłymi zagadnieniami.

  2. Augustyn Olszewski pisze:

    Owacje dla tego pana za niezwyczajne wyczucie zagadnienia, to takiego rodzaju dziennikarzy nam dziś trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>