Dlaczego grywamy w różnego rodzaju gry?

zestaw playstation i gry
Któż nie lubi co pewien czas grać w grę? Za dawnych czasów rządziły gry takie jak chociażby klasy. Jednakże dzisiaj głównie są na topie gry komputerowe. Na pewno mają nieco wad, ludzie nie we wszystkich przypadkach pokazują dystans, ale generalnie z grami komputerowymi jest dokładnie jak z samochodami. A więc jeśli są odpowiednio wykorzystywane, nie ma żadnego problemu. No dobrze, ale dlaczego gry komputerowe są tak bardzo obecne w naszym życiu? Czym się objawia ich ogromny fenomen? Zapewne chodzi głównie o to, że najzwyczajniej zapewniają wspaniałą rozrywkę.

W końcu gry komputerowe, lecz również choćby gry konsolowe – Playstation 3, etc., mogą skutecznie zabić nudę (nowości na PS3 w serwisie Jeżeli gracz się nudzi, po załączeniu ulubionej gry wreszcie zapomina o tym mało interesującym stanie. W końcu definitywnie nikt nie jest miłośnikiem nudy… Jednakże nie jest powiedziane, że gry są wyłącznie zabijaczem czasu. Prawda jest taka, że są w stanie także niejako rozwinąć nasze zdolności interpersonalne. Spotkania z kolegami – właśnie przy grach, to niemalże zawsze bardzo dobra okazja na rozerwanie się. Choć oczywiście tak czy siak należy mieć na uwadze, że najważniejsze jest zwykła rozmowa.

gra na przeglądarkę
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Gierki są także świetne z tego powodu, iż najzwyczajniej w świecie niejako rozwijają nasz umysł. Naturalnie można trafić na wiele skuteczniejszych metod na ulepszenie swojego umysłu, ale prawda jest, że tak czy siak lepsze gierki, aniżeli nic. Choć są różne gry – są te, które kompletnie nie dają pożądanych efektów, ale powiedzmy battlefield to bardzo dobry przykład takiej gierki, która pod wszystkimi względami jest świetna.

Świat jest mocno stresujący – a przecież jakoś do tej pory nie obmyślono lepszego sposobu na stres, aniżeli świetna rozrywka. A prawda jest taka, że gry powodują, iż nareszcie człowiek może bardzo dobrze się odstresować. W takim razie: jeżeli gracz potrafi zachować wskazany umiar, w żadnym razie nie przesadza z gierkami, zdaje sobie sprawę, iż zbyt długie granie nie jest w porządku, bez wątpienia poradzi sobie z życiem. W takim razie pewnie nie pozostaje nic innego, jak po prostu usiąść sobie i załączyć jakąś gierkę.

2 Responses to Dlaczego grywamy w różnego rodzaju gry?

  1. Cecylia Zielinska pisze:

    Doskonała argumentacja, z mojej strony całkowicie nie ma powodu, żeby się czegokolwiek przyczepić.

  2. Maksymilian Kowalski pisze:

    Bardzo źle to zrobione. Autor winien popracować ostro nad stylem i doborem słów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>