Dla wielbicieli samochodów

samochody
Egzamin na prawo jazdy od niepamiętnych czasów był jednym z najbardziej stresujących wydarzeń. wszyscy wiemy, że prawko w dzisiejszych czasach jest niezastąpione, z jednej strony podczas starania się o zatrudnienie, z innej w kwestii wolności życiowej – własny samochód to bowiem duża wolność, nie jesteśmy zależni od kaprysów autobusów i tramwajów i dojedziemy wszędzie, dokąd tylko chcemy.

prawo jazdy
Autor: KURSANT
Aby zdać taki egzamin potrzebujemy podręcznik do prawa jazdy, który powinniśmy – mówiąc potocznie – wykuć na blachę. Teoria to jednakowoż jedynie początek, ponieważ istotniejszy od części mechanik grosel kraków teoretycznej jest sprawdzian praktyczny – jazda po mieście autem. Ostatnio jednakowoż zmieniły się zasady i obecnie ciężej jest zdać egzamin na prawo jazdy (dobre przewodniki do zamówienia online: podręczniki do prawo jazdy). Trudniejszy jest dzisiaj sam egzamin teoretyczny, ale samą jazdę po mieście przecież zawsze bez trudu można oblać.

Prawko jest niezbędne dla panów. Już od małego interesują się oni autami, w późniejszym wieku fascynuje niektórych nawet historia motoryzacji. Jeszcze, gdy młody wiek nie uniemożliwia zaliczanie sprawdzaniu na prawo jazdy szykują się oni do sprawdzianu na motocykl. Z jednakową siłą, jak historią motoryzacji studiują poradniki o motocyklach (fajne propozycje dla pasjonatów: literatura o motocyklach).

To jednak ledwie zaczątki, bo wielu z nich później pracuje zatrudnionych jako kierowca zawodowy, zalicza egzamin na przykład na TIR-a i podróżuje po całej Europie. Jest to jednocześnie dość męcząca praca jedynie dla pracowitych. Zwykle decydują się na nią właśnie mężczyźni, a kobieta za kierownicą TIR-a to dość niecodzienny widok.

Niemniej, abstrahując od tych zawodowych przykładów powinniśmy przyznać, że dzisiaj z jednakową siłą egzamin na prawo jazdy zdają mężczyźni i panie, pomiędzy bajki powinniśmy schować także stwierdzenie, że kobieta to typ gorszego kierowcy. Nie istnieje tego typu podział, wypadek może spowodować każdy z nas. Wszystko zależy od naszego doświadczenia i podejścia do tematu. Nie ma sensu dzielić kierowców na lepszych i gorszych, gdyż dojdziemy do absurdu, gdzie taki lepszy kierowca zabija dziecko na przejściu dla pieszych. Miast tego określania musimy wszyscy troszczyć się o to, ażeby jeździć samochodem jak najbezpieczniej, żeby zachować umiar w ruchu drogowym, na tym w końcu wszyscy wyjdziemy najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>