Dinozaury Rocka

zdjęcie The Beatles
Kiedyś, aby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było wielokrotnie latami poszukiwać upragnionej płyty winylowej. Muzyki nie sposób było zdobywać w Internecie, zaś sprowadzanie spoza Polski było ogromnie trudne. Większość ludzi nie miała więcej aniżeli kilkadziesiąt albumów w domu. Współcześnie jest inaczej. Płyty są prosto dostępne na stronach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli konsumenta jedno kliknięcie.

Nie tylko nowa muzyka jest dzisiaj łatwo osiągalna.

Czy przedstawiany tekst jest Twoim zdaniem ciekawy? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij również na pomocny tekst, który posiada nie mniej ważne informacje.

Można też zgłębiać zapomniane krainy klasycznego rock&rolla. Tego rodzaju bandy jak the Doors, albo Pink Floyd ciągle mają sporo do zaoferowania współczesnemu słuchaczowi ((pełen artykuł)). Jeszcze dzisiaj sporo zespołów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych kwalifikuje się do ulubionych niejednego nastolatka.

rock&roll
Autor: Mackenzie Brunson
Źródło: http://www.flickr.com

Cała przygoda z rockiem jako formą muzyczną nie będącą raptem pokarmem programów radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu.

Podobny portal przygotował inne tego typu informacje. Jeśli Cię one interesują, to kliknij tutaj oraz zobacz więcej porad w serwisie (https://edukacjaaktywna.pl/) publikacji, którą tam odnajdziesz.

To tam czterech młodych grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po tanich knajpach za marne wynagrodzenie. Minęło jedynie kilka lat, a the Beatles osiągnęli międzynarodową popularność, a w dodatku odcisnęli trwałe piętno w kartach dziejów muzyki. Ich kariera rozpoczynała się od hitów, których słuchaczami mogły być jedynie wrzeszczące młodociane Brytyjki. „Love me Do” oraz mnóstwo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi wprost do ich serc. Wkrótce potem jednak Bitelsi zaczęli eksperymentować z formą muzyczną i technologiami studyjnymi. Tak stworzono takie płyty, jak słynna „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” z której to nagrania inspirują do dzisiaj różnych artystów na całym świecie. Ponoć w swoim czasie byli sławniejsi, niż Chrystus, na pewno natomiast stworzyli co niemiara tak innowacyjnej, jak i pięknej muzyki rozbrzmiewającej w głośnikach wielu ludzi do dziś.

Eksperymenty w rocku w latach 60 i 70 nie poprzestały na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który nieomal zupełnie zrezygnował z nagrywania przebojów na rzecz estetyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie tracili przy tym intensywnej emocjonalności płynącej z ich płyt. Zespół po rezygnacji pierwotnego lidera, chorego na schizofrenię Syda Barretta coraz dokładniej eksplorował możliwości narracji muzycznej jakie dostarczają nie jedynie typowe, instrumentarium rockowe, ale i syntezatory i efekty nałożone w studio. Na albumie Dark Side of the Moon prócz wielu eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli mnóstwo głębokich treści humanistycznych na poziome wcześniej dostępnym tylko literaturze pięknej.

Trwanie, czy natura ludzka i jego izolacja to zagadnienia przewodnie płyty. TwórczośćTwórczość tego wybitnego angielskiego zespołu jest ponadczasowa i każdy powinien go poznać, tak jak z resztą the Beatles .

0 Responses to Dinozaury Rocka

  1. Marcelina Kwiatkowska pisze:

    Ten tekst otwarł mi oczy na kwestie. Dziękuję piszącemu za całkowicie oryginalne informacje.

  2. Marceli Kowalski pisze:

    Świetny styl i wyczucie pióra. Gratuluję autorowi kreatywnego podejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>