Niewygodne książki nadal popularne

grzbiety książek
Wszyscy ludzie, którzy chociaż w małym stopniu zajmują się polską sceną polityczną, bez wątpienia kojarzą osobę Rafała Ziemkiewicza. Bynajmniej nie dlatego, że zajmuje się on tematyką polityki. Jest on wyjątkowo docenianym dziennikarzem, komentatorem politycznym i publicystą. Jeśli przyglądniemy się uważnie jego życiorysowi, bez wątpienia dojdziemy do wniosku, że jest on niepokornym duchem. Ziemkiewicz wiązał się z rozmaitymi wydawnictwami prasowymi, jak również rozgłośniami radiowymi w naszej ojczyźnie, które następnie opuszczał z najróżniejszych powodów.

grzbiety książek
Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
W tym momencie tworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Możemy go zobaczyć również w programach telewizyjnych.

Jednakże większość rodaków zna go jako wybitnego felietonistę. Jego zdanie na temat naszej sytuacji politycznej są niezmiernie chętnie czytane, a także oceniane przez czytelników, co można sprawdzić, zaglądając na prywatny blog publicysty. Najciekawsze felietony, które mogliśmy przeczytać w różnych tygodnikach oraz na portalach internetowych, wielokrotnie wydawał w formie książki. Cykl tekstów „Zero zdziwień” (przejdź: xlm i fronda) został wydany w 1995 roku. Od tego momentu w miarę regularnie w księgarniach pojawiały się jego następne pozycje publicystyczne oraz zbiory felietonów. W 2011 roku został wydany wywiad- rzeka z dziennikarzem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (sprawdź również: rafał ziemkiewicz ksiązki)

Ale komentowanie sceny politycznej i dziennikarstwo to tylko część aktywności zawodowej Ziemkiewicza. Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten publicysta to wielbiciel fantastyki i autor wielu poczytnych książek o tej tematyce. Był wiele razy uhonorowany ważnymi nagrodami za swoją twórczość.

Zaciekawił Cię ten wpis? Niezwykle nam przyjemnie. Po dodatkowe wątki (https://pizzahut.pl/restaurants/972-pizza-hut-express-gdansk-auchan) wejdź do nowego linku – tam przygotowaliśmy rzetelne wątki.

Debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, opublikowanym w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w rankingu, prowadzonym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.

Na kartkach swoich powieści dziennikarz ukazuje losy zwyczajnych zjadaczy chleba, którzy starają się odnaleźć się w niezwykłych sytuacjach. Jego twórczość dotyka mnóstwa dziedzin naszego życia, stąd też na pewno każdy znajdzie w dorobku tego znanego dziennikarza coś specjalnego dla siebie.

0 Responses to Niewygodne książki nadal popularne

  1. Gracja Duda pisze:

    Doskonała argumentacja, z mojej strony absolutnie nie ma motywu, by się czegokolwiek czepiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>