Czym jest music stock?

gitara
Jednym z masy problemów producentów gier i filmów jest dobranie właściwej ścieżki muzycznej. Jak wszyscy wiemy, żadna gra ani obraz filmowy nie obejdą się bez audio w tle. Muzyka do reklamy i gry to kluczowa rzecz. Jakie są dostępne metody znalezienia muzyki do projektów?

Jedną z wielu możliwości rozwiązania problemy jest opłacenie zdolnych muzyków. Kapel skłonnych do stworzenia utworów na pewno znajdzie się mnóstwo. Przeszkodą jest jak zawsze kasa. Jeśli w projekcie przeznaczono mało pieniędzy na takie zadanie, można wynająć mało znanego artystę. Tylko w tym przypadku może się okazać, że utwory nie będą porywające. Sprawdzeni artyści za swoje usługi zaś biorą naprawdę duże pieniądze.
muzyka w royaltyfreeheaven
Źródło: http://www.morguefile.com/

Lekiem na te trudności może stać się music stock. Jest to serwis online, na którym rozmaici artyści udostępniają swoje kawałki – możesz zapłacić jeden raz pewną sumę pieniędzy, by wykorzystać coś do swoich projektów. Nie zdobywasz tym samym wyłącznych praw do użytkowania, tylko zezwolenie do użycia w swoich celach. Takie rozwiązanie jest szybsze i o niebo tańsze od zwykłych umów z artystami.

Portale typu muzyka do reklamy zwykle posiadają niezwykle wygodny interfejs dla internautów. W takich miejscach zgromadzone są setki utworów, na szczęście na witrynach są funkcjonalne wyszukiwarki. Używając zaawansowanych algorytmów można natychmiast znaleźć interesujący nas utwór. Na dodatek zazwyczaj są też transparentne podziały na działy – na przykładmuzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, reklam itp..

Na koniec jeszcze sprawa do osób, które grają w zespole. Wydaje się, że wyśmienitym pomysłem na reklamę i uzyskanie pieniędzy z grania może być sprzedanie muzyki na portal muzyka do filmów. To jasne, iż wszyscy muzycy marzą o szoł dla ogromnej publiczności i bestsellerowych płytach, ale od czegoś należy zacząć. Mądrze jest zdecydować na taki układ, by uzyskać pieniądze na np. nowy sprzęt do nagrywania.

Ten serwis internetowy krzesła gamingowe posiada ciekawe dane na omawiany wątek, więc, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

Źródło: http://www.royaltyfreeheaven.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>