Czy warto zainwestować traktorek ogrodowy? Kiedy staje się on tylko gadżetem?

Ten, kto choć raz kosił trawę w dużym ogrodzie, zdaje sobie sprawę, że ma to niewiele wspólnego z błogim spędzaniem czasu na słońcu. Z tego powodu traktorek ogrodowy to sprzęt, jakiego pragnie wielu posiadaczy domów.

I podczas gdy zarządcy parków nie wahają się długo przy zakupie, często zakupienie takiego sprzętu przez zwykłych posiadaczy domów jest nieopłacalne.

Piła zabawkowa dla dzieci
Autor: Power Sound
Źródło: http://hurtowniazabawek.pl
Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Autor: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl
Rekomendują je raczej właściciele faktycznie dużych, przynajmniej dwuhektarowych działek z wielkimi terenami trawiastymi. Duża maszyna jest mniej precyzyjna niż tradycyjne kosiarki oraz ridery (często mylone z traktorkami). Na terenach z wieloma zakamarkami, gdzie niełatwo jest wjechać, wielki sprzęt zwyczajnie się nie zda egzaminu. Do dokładnej roboty, tak czy inaczej potrzeba będzie urządzeń innego typu.
Jeżeli jednak zależy nam na traktorku i nie dostrzegamy przeszkód w jego nabyciu, zakup warto rozważyć pod wieloma kątami. Przede wszystkim musimy dobrze dobrać moc silnika. Te o mniejszej liczbie koni mechanicznych mogą nie sprostać zadaniu na przykład na nierównym terenie. W traktorkach istotna bywa również ich zwrotność i dwie pojemności: silnika i kosza na trawę. Mimo że istnieją modele stosujące wyrzut trawy na ziemię, kosze są obecnie standardem na rynku.

Zrobisz krok do przodu, jeśli obejrzysz, co posiada rzetelna oferta. Przekonaj się, że naprawdę informacje tam zawarte są ważne.

Bezproblemowość rozruchu i typ skrzyni biegów będą wpływać na wygodę koszenia. Przy stosunkowo niewielkich ogrodach prędkość jazdy jest bez znaczenia, jednak kosi się także działki, w których od szybkości zależeć będzie, czy nasz traktorek pojeździ dzień, dwa czy dłużej.

Każdy pojazd tego typu jest niewątpliwie zaopatrzony w kosiarkę, niekiedy dość mocno zaawansowaną, np. z regulacją wysokości ścinania. Każda pozostała rzecz jest właściwie gadżetem czyli podniesie cenę towaru. Niektóre rozszerzenia są przydatne bardziej, inne w mniejszym stopniu, ale wszystko przecież zależy od potrzeb.

Pojazd może być wyposażony w pług śnieżny, szczotkę, którą nietrudno zamieciemy alejki, piaskarkę, rozsiewacze, sprzęt do orania itp. Trzeba więc przed zakupem traktorka zorientować się dokładnie, jakie możliwości daje nam nowy sprzęt ogrodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>