Czy opanowanie języka khmerskiego będzie rzeczywiście tak ciężkie

uczeń
Nie będzie to artykuł o językach obcych kosmicznych cywilizacji, choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niecodziennym. W niniejszym artykule wspomnimy o egzotycznych językach obcych, głównymi bohaterami będą japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Choć zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie na temat. Rozpocznijmy od japońskiego. Na samo wspomnienie włosy jeżą się i słusznie, ponieważ tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie jest zajęcie, które można robić w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie. Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, ponieważ japońska gospodarka jest niezwykle prężna, a jednocześnie może nie jest to tak popularny język – dodatkowe info – jak chiński, lecz jego ogarnięcie może przynieść nam wiele dobrego. jednak nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy wykazać się cierpliwością, by przejść ten niezbędny etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Łatwiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (naucz się kazachskiego), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są dobrze dostępne. Najlepiej poznając ten język znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych przeznaczonych do nauki kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to oferujemy język khmerski lub język koptyjski (język koptyjski dla każdego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo niewiele). Nauka koptyjskiego to propozycja dla ludzi strasznie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język (czytaj więcej) wymarły to nie ma praktyczne podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że lubisz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>