Czy opłaca się pobierać muzykę na mp3?

Guns n Roses
Z pozoru wydaje się chyba, że piractwo internetowe praktycznie całkowicie zrujnowało sprzedaż płyt muzycznych, co rzecz jasna mocno uderzyło w ogólnie pojęty przemysł muzyczny. Fakt, sprzedaż płyt w ciągu ostatniej dekady zmalała dość drastycznie, ale jest to zupełnie oczywiste – przecież zdecydowana większość ludzi najzwyczajniej woli ściągnąć darmową piosenkę z internetu niż wydawać pieniądze na takie zakupy. Do tego wszystkiego dochodzi ponadto fakt, że niektóre płyty są zwyczajnie dość ciężko dostępne, więc nawet te osoby które chciałyby legalnie je kupować mają z tym niemałe problemy.

Warto jednak wiedzieć o tym, że niektóre wytwórnie znalazły fantastyczny sposób na połączenie potencjału nowoczesnego internetu i okazji do osiągnięcia niemałych zysków. Obecnie bardzo łatwo można kupić rzeczy takie jak przykładowo blues na mp3 – w sieci działają nawet specjalne sklepy zajmujące się właśnie sprzedawaniem pojedynczych piosenek. Z kupowania czegoś takiego w każdej sytuacji płynie bardzo wiele atrakcyjnych korzyści, więc jak najbardziej warto zainteresować się tym odrobinę bliżej.

Pianino, fortepian
Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com

Jak łatwo można się domyśleć, muzyka na mp3 (muzyka bluesowa) kosztuje przede wszystkim znacznie mniej niż tradycyjne płyty kompaktowe – w końcu tutaj nie musimy płacić za żaden fizyczny produkt. Coś takiego sprawia, że zakupy tego typu nierzadko kosztują nas dosłownie grosze, a z drugiej strony są one bardzo praktyczne. Kupione przez nas utwory dostajemy właściwie od ręki, i możemy je przechowywać na komputerze czy telefonie – dzięki temu można znacznie skuteczniej zarządzać całą swoją muzyką.

Przy produktach takich jak rock na mp3 dostępność utworów jest naprawdę dobra, zatem zakupienie dokładnie tego, czym jesteśmy akurat zainteresowani właściwie nigdy nie sprawi nam jakichkolwiek większych problemów. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, że sklepy które się w tym specjalizują mogą być również doskonałą propozycją dla wszystkich młodych zespołów, które chcą zapewnić sobie dobrą promocję i przy okazji trochę zarobić na sprzedaży swojej muzyki.

Z pewnością zaciekawi Cię następująca strona, znajdziesz tam wiele zajmujących danych. Pamiętaj, że jest stale uzupełniana.

Znaczna ich część daje tego typu artystom możliwość sprzedawania swoich własnych utworów.

Nie ma zatem jakiegokolwiek znaczenia to, czy interesuje nas akurat muzyka relaksacyjna czy dowolny inny gatunek (spokojna muzyka mp3) – za pośrednictwem internetu w każdym przypadku będziemy w stanie zakupić dla siebie coś dobrego. Zdecydowanie warto nieco się tym zainteresować, bo bez wątpienia może to być niezwykle praktyczne rozwiązanie dla każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>