Czy opłaca się spędzić wakacje w Hiszpanii? Ależ oczywiście, lecz w jaki rejon najlepiej pojechać?

Hiszpania
Atrakcje Hiszpanii są niesamowicie różnorodne, tak właściwie jak cały rejon. Hiszpania jest jednym z dziesięciu krajów najliczniej odwiedzanych spośród wszystkich krajów świata. Każdy coś kojarzy – może to być korrida, flamenco lub FC Barcelona. Wśród atrakcji Hiszpanii bez wątpienia należy zwrócić uwagę na wspaniałe zabytki architektoniczne, ale też urokliwe plaże oraz wzniesienia.

Hiszpania
Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com
Jak będziemy w Hiszpanii na pewno musimy odwiedzić Barcelonę. To drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, lecz dla dużej rzeszy przyjeżdżających to bez wątpienia numer jeden. Jest w tym miejscu wyjątkowy klimat oraz atmosfera niekończącej się zabawy. (Hiszpania wycieczki) Barcelona tętni życiem przez całą dobę, to miasto, jakie trzeba zobaczyć koniecznie. Znajdują się tam piękne zabytki starówki, wzgórze Montjuic oraz wspaniała zabudowa modernistyczna. Jeżeli w związku z tym planujemy Hiszpania – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Hiszpania:6 – wakacje, to Barcelona powinna być obowiązkowym punktem wyprawy – kliknij!.

Następną ciekawą atrakcją jest Costa Brava, co oznacza “dzikie wybrzeże” i należy przyznać, iż miejsce to posiada taki właśnie klimat. Costa Brava ciągnie się wzdłuż północnego brzegu Morza Śródziemnego, od granicy z Francją, aż do północno-wschodnich przedmieść Barcelony. Costa Brava jest faktycznie trochę “dzika”, a to dzięki skalistym klifom i sięgającym daleko w morze półwyspom. Kolejną atrakcją jest Madryt, położony w samym środku Hiszpanii. Może nie prezentuje się okazale jak Barcelona, lecz to z pewnością z ciekawszych hiszpańskich miast.

Hiszpania
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż na początku wydaje się być chaotyczny, to przy lepszym poznaniu jest stylowy i przyciągający. Inne oferty: (Wycieczki Włochy) Eleganckie pałace, pięknie oraz pomysłowo rozplanowane arterie oraz place, jakie sąsiadują z wąskimi uliczkami, to wszystko sprawia, iż warto zwiedzić to miasto.

Położony pomiędzy Kantabrią, Asturią jak również Kastylią, masyw Picos de Europa jest wart uwagi, to najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich, tworzy ono jedne z piękniejszych widoków Hiszpanii, gdzie znajdują się i ośnieżone szczyty, i połacie pastwisk, i ogromne kaniony i przepaście. W 1995 roku cały ten obszar włączono do Parque Nacional Picos de Europa, to znaczy jednego z bardziej rozległych terenów będących pod ochroną w Europie. To tylko kilka atrakcji wartych odwiedzenia, natomiast należy pamiętać, że Hiszpania – eccoholiday.com/kraj/hiszpania/ – to także cała masa małych, cudownych zakątków. Trzeba ten kraj na własną rękę powoli odkrywać, bez pospiechu jak i zbaczając z utartych szlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>