Czego słuchamy najchętniej?

Słuchawki, muzyka
Niełatwo się nie zgodzić z tymi znawcami, którzy widzą totalny upadek muzyki popularnej. W 2013 roku miało miejsce rozdanie statuetek stacji MTV, na którym występ swój miała idolka młodzieży Miley Cyrus. Jej show był bezmyślnym epatowaniem golizną i wulgaryzmami, co wywołało wielki niesmak pośród widowni i komentatorów. Od wielu lat można zauważyć, że muzyka nie jest najważniejsza – teraz rządzą krótkie teksty, banalne bity i epatowanie gołym ciałem oraz przywiązaniem do dóbr materialnych.

Koncert
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy, kto w ostatnich dziesięcioleciach śledził branżę muzyczną, z pewnością dostrzega ten proces. I na sto procent myśli o minionych czasach z sentymentem. Niegdyś na występach MTV grali REM, Pearl Jam, Metallica.

Dziś w wyświetlaczu odbiornika karty rozdają raperzy, rapujący o pieniądzach i dziewczynach, inkrustując przy tym swoje liryki kolosalną dozą wulgaryzmów. Współcześnie łatwiej natrafi się na nagą pupę dziewczyny w teledysku, niż na oryginalny i posiadający przesłanie tekst piosenki. Obecnie olbrzymią popularność ma tak zwany dubstep, czyli banalne brzmienia, bardzo podobne do hałasów z placu budowy. Ale to nie dziwota – muzyka jest zwierciadłem społeczeństwa.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię ów tekst, to na nowej witrynie wyszukasz dalsze wpisy (http://lemans.pl/cennik/) na lubiany przez siebie temat.

Gdy takie utwory przypadają do gustu publiczności, to zaczynają być chętnie wykorzystywane przez (rzekomych) artystów i firmy muzyczne.

Nie powinno się jednak tracić nadziei – w głównym nurcie można natrafić na takie perełki, jak Serj Tankian. Ten bejrucki wokalista jest znany z niebanalnych tekstów oraz wyjątkowej muzyki, będącej zjednoczeniem tradycyjnych rytmów z mocnymi brzmieniami. Od pewnego czasu zdecydował się na karierę jako solista, w przeszłości grał w zespole SOAD. Jego płyty rewelacyjnie się sprzedają, a na gigach frekwencja jest fantastyczna. W popie dużą furorę robi Lana Del Ray. Mimo swobodnego klimatu swoich brzmień, teksty jej utworów są naprawdę interesujące. Można śmiało powiedzieć, że w tej kategorii Lana Del Ray jest światłem w tunelu dla tych, którzy mają dość głupoty dzisiejszej branży rozrywkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>