W dziecięcym świecie zabawek

miś pluszowy
Gdy oczekujemy na narodziny naszego dziecka, zwykle planujemy rozmaite rzeczy. Myślimy o tym, do kogo będzie podobne, kim zostanie w dorosłym życiu. Niektórzy rodzice już wyobrażają sobie, jak ich berbeć zalicza renomowane szkoły i jest światowej sławy kardiologiem lub genialnym sportowcem. Są to naturalnie tylko nasze pragnienia. Z autopsji wiemy dobrze, że pociechy zupełnie nie chcą w tej kwestii słuchać rad starszych opiekunów, tylko konsekwentnie podążają swoją drogą. I wiemy, że nie będziemy w stanie tego naszym latoroślom zabronić. Ale możemy również umiejętnie pokierować wyborami naszych dzieci, we właściwy sposób je edukując.

resorak
Autor: Peter Zoon
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki dla dzieci zwykle zajmują dużą część ich pokoiku. Dzieciaki dostają różne przytulanki czasem bez okazji, a jeśli mamy dużą rodzinę, to w prędkim czasie zbiera się pokaźna kolekcja.

Absorbujący artykuł? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zobacz również na podobne serwisy zawierające zbliżone tematy – one bez reszty Cię pochłoną.

To rzecz jasna niezwykle uprzejmie ze strony naszych bliskich, ale powinniśmy uświadomić im, że maluchowi przydałoby się coś innego.

Nasi opiekunowie nie posiadali dostępu do tylu poradników o nowoczesnym rodzicielstwie, dlatego jakąkolwiek wiedzę czerpali od rodziny i znajomych, a także uczyli się na własnych błędach. Współcześni rodzice mają możliwość brać przykład z rozmaitych magazynów, jak również odpowiednich serwisów, czy programów w telewizji. Odpowiadając na tak duże zainteresowanie tematyką dziecięcą, przedsiębiorstwa wypuściły na rynek Zakupy Linkbaby, które od razu zrobiły furorę wśród rodziców.

Pomagają one naszym brzdącom nabywać kolejne umiejętności. Zmuszają one dzieci do twórczego myślenia, a także ćwiczenia koordynacji ruchowej. Zabawki posiadają pewne przedziały wiekowe, które jednakże nie są sztywne. Niektóre maluchy przecież dojrzewają szybciej od rówieśników. Tego typu zabawki są doskonałych połączeniem zabawy i nauki. Wiele takich zabawek z funkcją głosu posiada również wersję w języku angielskim. Dzięki temu nasz maluch już od małego osłuchuje się z obcym językiem, co potem ułatwi mu jego naukę. Również dla starszych dzieci warto wybierać zabawki, które zmuszają do myślenia, na przykład gry planszowe, które właśnie przeżywają renesans.

0 Responses to W dziecięcym świecie zabawek

  1. Dobrosława Woźniak pisze:

    Pogratulować wnikliwości , autor bezdyskusyjnie ujawnił to co sam chciałem swego czasu powiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>