Co powoduje, że tak bardzo lubimy nasze góry?

Hotel Belvedere Zakopane
Odpoczynek to praktycznie nasz obowiązek. W szczególności ten poza miejscem zamieszkania. Przecież należy wspierać finansowo branżę turystyczną! Naturalnie to spora przesada, bo w końcu nikt nie nakazuje nam wypoczywać, lecz definitywnie nikt kto chce żyć radośnie oraz przez wiele lat, nie powinien odmawiać sobie często wypoczynku. To zapewne oczywiste?

Jeśli w grę wchodzi urlop (Jeśli potrzebujesz kierunku na urlop zobacz last minute egipt coraltravel) w naszym kraju, zasadniczo można wspomnieć o 3 najważniejszych kierunkach. Morze Bałtyckie, góry i dziewicze Mazury. Niesamowite są polskie góry, a więc reszta tego artykułu będzie traktowała o górach. Być może przykładowo Tatry nie są ogromne, a do tego nie stwarzają tak wspaniałych warunków do narciarstwa jak na przykład Dolomity, lecz przynajmniej są blisko. Chociaż w błędzie jest człowiek, który myśli, że to jedyna zaleta spędzania urlopu w górach!

Tatry
Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Można śmiało powiedzieć, iż wakacje w górach (noclegi na ) leżących na obszarze RP to również okazja ujrzenia niesamowitego piękna. Nadmorskie plaże są piękne, Mazury potrafią urzec własnymi walorami geograficznymi, ale tylko góry powodują, że turysta rozmyśla nad wspaniałością świata. Mała uwaga: dbajmy o swoje bezpieczeństwo, bo w końcu chcielibyśmy, aby nasz urlop był całkowicie udany. Na całe szczęście niecodzienne historie z gór, np. turyści chodzący po górach w japonkach powoli odchodzą w niepamięć. Pozostaje mieć nadzieję, że ten trend się utrzyma, bo w końcu TOPR nie chciałby za często pomagać turystom!


Jakie górskie miejscowości są tak naprawdę godne odwiedzin? No cóż, zapewne nie będzie większym zaskoczeniem umieszczenie na zaszczytnym pierwszym miejscu Zakopanego. Przynajmniej raz w ciągu miesiąca można trafić na artykuł mocno krytykujący Zakopane nowy hotel zakopane – przede wszystkim w kontekście rosnącej komercjalizacji, lecz zasadniczo mimo wad, zimowa stolica naszego kraju jest wspaniałym miastem. No i bardzo łatwo o całkiem tanie pokoje w zakopanem ! Ogromna konkurencja na zakopiańskim rynku usług noclegowych spowodowała, że jeśli nie jesteśmy zbytnio wybrednymi podróżnymi, na spokojnie odnajdziemy względnie niezłą kwaterę za niezbyt wielkie pieniądze. I z tego powodu wakacje w polskich górach są w dalszym ciągu warte grzechu.

0 Responses to Co powoduje, że tak bardzo lubimy nasze góry?

  1. Wioletta Czarnecka pisze:

    należy koniecznie czerpać przykład z tego autora. Świetnie wiedzieć, że są w Krajach europejskich tacy autorzy, jakim nadal dalej chce się pisać, i to jak pisać!

  2. Świętomierz Gorski pisze:

    To bardzo doniosłe, że ktoś wreszcie zaczął o tym głósno pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>