Nasze zamiłowanie do polityki

stare ksiązki
Polska to wyjątkowy kraj, w którym w każdym kącie rozmawia się o scenie politycznej. Kłótnie na ten temat wieńczą dowolną suto zaprawianą rodzinną uroczystość. Uwielbiamy ze sobą walczyć o indywidualne poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze większą przyjemność sprawia nam udowadnianie błędów drugiej stronie. Ale nasze niezgody to nie ostatni powód, dla którego kochamy politykę.

stare ksiązki
Autor: christopher_brown
Źródło: http://www.flickr.com
Nic nie połączy tak silnie, jak ten sam wróg. Dlatego polityka to idealny temat zastępczy. Jeżeli nie mamy pojęcia jak podtrzymać rozmowę, wystarczy poobrzucać jakiegoś polityka błotem i bez wątpienia nasz rozmówca na to zareaguje. Wspólne biadolenie to jeden z głównych sportów narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co jesteśmy w stanie ponarzekać w większym gronie.

Stąd też tak dużą renomą cieszą się w Polsce różnego rodzaju programy publicystyczne i dyskusje polityczne. Z wypiekami na twarzy oczekujemy, kiedy któryś z zaproszonych gości nie wytrzyma ciśnienia i pierwszy zachowa się skandalicznie.

Chwytamy także często po książki na tematy polityczne. Odczuwamy ogromną potrzebę nie tylko bycia na czasie ze wszystkimi sprawami, ale też pragniemy wypracować sobie indywidualne zdanie na zapalne tematy. Najlepiej zrobić to po lekturze kilku książek. A ponieważ nasi publicyści mają o czym się rozpisywać, takie wydawnictwa czytamy czasami jak dobrą sensację.

grzbiety książek na półce
Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com

Na tym polu zabłysły nam nawet wielkie gwiazdy. Najbardziej popularnym pisarzem, opisującym polityczną atmosferę naszego kraju, jest bez wątpienia Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” pobił rekordy czytelnictwa. Wprawdzie pojawiały się też niepochlebne recenzje, ale należy zaznaczyć, że tą publikacją , znany dziennikarz zasiał ferment w narodzie.

Jeżeli naprawdę pragniesz dokładniej zgłębić takie zagadnienie, kliknij jeszcze tutaj i zdobądź pomocne informacje! Ono niewątpliwie będzie dla Ciebie użyteczne.

Kolejne jego publikacje nie były już takim sukcesem jak debiut.

Warto tylko dodać, że w polskiej historii doczekaliśmy się mnóstwa znamienitych autorów politycznych, którzy swoimi dziełami chcieli zmienić oblicze Polski. Scena polityczna zawsze będzie nas pociągała. I nie przestaniemy o niej pisać ani dyskutować. Byłoby jednak cudownie, gdyby z tych rozważań urodziło się coś pięknego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>