Co może pomóc dziecku do zaadaptowania się w przedszkolu i jak wybrać idealne przedszkole dla naszego dziecka?

W życiu dowolnego dzieciaka przychodzi taki okres, kiedy dziecko przestaje już być bardzo małe i opiekunowie myślą o jego edukacji. Miejsce, w którym przebywa małe dziecko nie jest to przechowalnia a jest to miejsce, które najprawdopodobniej będzie miało bardzo duży wpływ na życie dzieciaka w przyszłości.
Jeśli opiekunowie mieszkają w oddaleniu od miasta i każdego dnia jeżdżą do firmy do centrum, wtedy najlepiej jest wybrać przedszkole usytuowane niedaleko miejsca pracy.

Najkorzystniej by było, gdyby przedszkole było wielkim budynkiem, który otoczony jest wielkim ogrodem z drewnianym placem zabaw. Wiadomo, że trudno będzie znaleźć takie przedszkole, lecz trzeba zwrócić uwagę na umiejscowienie takiego budynku. Istotne jest, aby okna nie wychodziły na ulicę, gdyż będzie w każdym przypadku głośno. Plac zabaw musi być oddalony od wyjścia z terenu przedszkola. Istotne jest także to, żeby nie trzeba było przechodzić przez szosę jak to jest w większych miastach. Doskonałe przedszkole powinno mieć jasne pomieszczenia, które oświetlone są długo światłem naturalnym.
wzory
Autor: Uri Tours
Źródło: http://www.flickr.com
morze
Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Zazwyczaj wybierając przedszkole rodzice kierują się względami praktycznymi i wychowawczymi. Ważne jest również to, żeby przedszkole przedszkole na ursynowie było dla małego dziecka przyjaznym miejscem. Niewielkie dziecko powinno szczególnie czuć się bezpiecznie. Jest to jego główną potrzebą emocjonalną, którą zaspokajają najbliżsi oraz rodzice. W czasie adaptacji w przedszkolu obecność opiekunów jest niezwykle potrzebna. Adaptacja jest procesem, w jakim potomstwo obdarza cyklicznie zaufaniem nowe osoby i nowe miejsce. Bardziej śmiałym maluchom wystarczą nieraz 2, 3 dni, a innym dopiero udaje się zaadaptować po kilku tygodniach.

W wielu przedszkolach są organizowane cykliczne spotkania dla maluchów oraz ich opiekunów. Dzieciaki, które biorą udział w zajęciach, poznają nowe miejsce i zasady w nim obowiązujące. Trzyletnie potomstwo potrzebuje więcej czasu, aby zrozumieć zwyczaje grupowego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>