Czym charakteryzuje się ktoś kto przynależy do subkultury? Poznaj jakie mają ubrania i dodatki

images
Subkultury są grupami społecznymi, podkreślającymi swoją inność w stosunku do ogółu społeczeństwa. Aktualnie definicje oraz granice danych subkultur się rozmywają; ich największa świetność przypadała na drugą połowę dwudziestego wieku. Każda z subkultur ma własną odrębną ideologię, na której członkowie opierają swój styl życia. Oprócz tego znaczna część z nich dostosowuje swoje cechy wyglądu do konkretnego modelu, indywidualnego dla danej grupy.

W większości przypadków duże znaczenie posiada również muzyka. W kwestii wyglądu zewnętrznego jednak także zazwyczaj nie ma ustalonych jednolitych reguł. Toteż nie każdy łysy mężczyzna, ubrany w bojówki wojskowe i ciężkie buty, musi być skinheadem, czy też się za niego uważać.

Ciało i włosy

Ogólnie przyjęte jest, że reprezentanci danej subkultury często są identyfikowani po tym, jak są uczesani. I tak wspomnieni skinheadzi będą zawsze łysi, metale są posiadaczami długich fryzur, rastafarianie mają dready.

Jeżeli musisz odkryć inny analogiczny punkt widzenia na podnoszoną w tym poście kwestię, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://bootky.pl/buty-pole-dance.php?cpid=0&r=1), które powiększy Twoją wiedzę.

W czasach popularności subkultury punków rozpoznawalnym i nierzadko widocznym elementem były kolorowe irokezy na głowach i inne zwracające uwagę fryzury. Noszone były zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

Ślady tej mody można oglądać również obecnie, chociaż rzadko, a pozostałości po dawnej popularności pozostały w filmach czy teledyskach z tamtego okresu. Poza włosami znaczącym elementem są również wszelkie modyfikacje ciała w formie kolczyków i tatuaży.

Skórzane szelki
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

Obecnie można zaobserwować powstanie czegoś w rodzaju subkultury, zrzeszającej ludzi zainteresowanych modyfikacjami ciała i poddających się rozmaitym tego rodzaju zabiegom.

Ubrania

Równie istotnym elementem jest ubranie. Częścią ideologii punk było niedbanie o to, co się nosi. Hippisi ubierali się w zwiewne, wielobarwne ubrania. Skinheadzi mają charakterystyczny „uniform”, na który składają się takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i bojówki. Każdy z elementów ubrania miał swoje znaczenie, był częścią ideologii. Ciężkie buty są zresztą charakterystyczne dla wielu grup – metali, punków i skinheadów. Podobnie kwestia wygląda z różnego rodzaju elementami wojskowymi w rodzaju multi camo. Tego typu rzeczy dostępne są w demobilach i sklepach z ubraniami militarnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>