Bezpieczne place zabaw dla maluchów

Jednym z najistotniejszych czynników przesądzających o bezpieczeństwie na placu gier czy obiekcie sportowym jest zagwarantowanie wysokiej próby pokrywy tłumiącej upadki. Właściwie zainstalowane bezpieczne nawierzchnie na place zabaw pozwalają ustrzec się wielu groźnych urazów (jak złamania czy zwichnięcia). Jest bardzo wiele tworzyw amortyzujących upadki, zarówno nawierzchnie sztuczne takie jak gumowe płytki, syntetyczna trawa, bądź nawierzchnie wylewane, aż po półprodukty naturalne: piach, kora, wióry itp. Naturalnie każdy z tych materiałów ma swoje wady oraz atuty.

Plac zabaw dla dzieci
Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty syntetycznej trawy powstają z wysokiej jakości pianki polipropylenowej . Dzięki temu możliwe jest uzyskanie mat o ogromnej wytrzymałości, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki budowie porów pianki możliwym jest uwięzienie tlenu w ich wnętrzu. Po jego sprężeniu, pianka będzie mieć zdolność absorbowania energii.

Skoro czytasz ten tekst, to niewątpliwie jest on dla Ciebie bardzo interesujący. Tu także jest notka z www (http://alglas.pl/przemysl/okan-drzwi-przeciwpozarowe/), która posiada podobne zagadnienia.

Budowa maty pozwala wodzie przepływać bez ograniczeń pomiędzy jej zamkniętymi porami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest zarówno pionowy jak i poziomy drenaż, bez niebezpieczeństwa, że mata będzie pochłaniać wodę. Więcej na

Zależnie od żądanego stopnia absorpcji uderzenia, mata składa się z jednej bądź dwóch warstw, pokrytych sztuczną trawą. Standardowym kolorem wykończenia jest odcień zielony, jednak inne odcienie są dostępne na życzenie. Zastosowanie mat z syntetycznej trawy pozwala na drenaż, tak pionowy jak również poziomy. Takie maty mogą być układane na większości typów podłoża, będą pokrywać się z konturami danego podłoża, nie pękając bądź ulegając innym uszkodzeniom. Więcej na .

Dziecko na placu zabaw
Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Maty ze sztucznej trawy są proste w montażu. Są one wytwarzane wraz z łącznikami, pozwalającymi spiąć je razem. Syntetyczna trawa może być łatwo ułożona na warstwie pianki po czym wypełniona kruszywem, piaskiem albo mieszanką obu. Mata może być z łatwością skrócona za pomocą ostrego nożyka.

Do podklejania fragmentów maty polecamy nowoczesny klej d4 (). Są to kleje powszechnie uznawane za kleje, które tworzą całkiem wodoszczelne spoiny o wysokiej wytrzymałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być wykorzystywane, mogą także być narażone na działanie czynników pogodowych, jednak pod warunkiem zalania spoiny klejowej należytą ochronną powłoką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>