Książki w formie audiobooków ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym

książki i audiobooki
Niewątpliwie istotnym aspektem życia ludzkiego jest jego hobby. Słowem, wszystko to co robi poza swoim obowiązkami związanymi z naszą karierą zawodową czy codziennymi. Formy spędzania wolnego czasu na pewno są mocno zindywidualizowane.

Niektórzy z nas wolą aktywnie wykorzystywać czas np. porządkując ogród, inni ludzie z kolei wolą rower czy też basen, niektórzy lubią bardziej bierne spędzanie czasu na przykład rozkoszowanie się muzyką, czytanie itp.

audiobook na iphonie
Autor: athriftymrs.com
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie wygląda to z ludźmi niepełnosprawnymi. Coraz więcej osób niepełnosprawnych pracuje. Osoby te starają się prowadzić jak najbardziej bliskie normalnemu życie w każdym aspekcie. Tyczy to również czasu wolnego od obowiązków. Ograniczeniem może być jednak stan fizyczny czy psychiczny.

Jeszcze do niedawna niełatwo było połączyć aktywne i bierne formy wypoczynku. Współczesna technika pozwala ludziom w jednym czasie uprawiać rzodkiewkę i słuchać np. pozycji z gatunku literatury faktu w formie audiobooka (więcej info tutaj: lektury szkolne w formie audiobooka).

audiobook
Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku osób które nas interesują ważny jest też fakt, iż często taka forma kontaktu z książką może być jedyną możliwą opcją (lub też bogatszą niż dotychczas dostępne). Przykładem tejże okoliczności jest porównanie wydawnictw brajlowskich i audiobooków. Porównanie to wychodzi z całą pewnością niekorzystnie dla literatury wydań brajlowskich. O ile lektury szkolne w formie brajlowskiej a także dział lektury szkolne audiobooki można by uznać za możliwe do porównania, to w przypadku innych działów nawet malutkiej księgarni mającej w ofercie audiobooki, nawet nie ma się co porównywać, może się to skończyć depresją dla miłośnika brajlowskich pozycji.

Osoba niepełnosprawna nie ma konieczności nawet wychodzić z domu aby dostać interesującą książkę co ma istotne znaczenie dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wystarczy napisać w przeglądarce adres księgarni internetowej bądź wydawnictwa, a już można pławić się w bogactwie oferty – np.: audiobooki młodzieżowe. W finale przesyłka dotrze kurierem albo pocztą a w niej np. perełki z działu lektury szkolne audiobooki: „Trylogia” Henryka Sienkiewicza w interpretacji Borysa Szyca czy „Hobbita” lub też hit z półki literatura młodzieżowa audiobooki z serii „Przygody Mikołajka” .

Z pewnością dorosły miłośnik dobrej książki wyszuka coś dla siebie też w działach: historia i literatura faktu audiobooki czy na przykład literatura obcojęzyczna audiobooki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>