Aktywności poza mieszkaniem – recepta na pożyteczne spędzanie wolnego czasu

Łowienie ryb
W czasie zimy wielokrotnie zapominamy o trosce o własne zdrowie. Większą część czasu spędzamy w zamkniętych pokojach- w domu czy w biurze. Wszakże jest tak wiele możliwości, żeby aktywnie spędzić przynajmniej odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może trudniej wybrać się na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na nie za bardzo zachęcającą temperaturę, ale wybór jest znacznie większy.

Aktywność poza mieszkaniem w zimie lwiej części z nas wiąże się głównie z nartami. Wyjazd na stok i, zazwyczaj, pół dnia na śniegu, to niemały wysiłek, ale też duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są odpowiednie, pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych najlepiej dostosowanych do naszychaktualnych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają wspaniałe widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wybrać się na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodowisku.

Łowienie ryb
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak i na to nie mamy większej ochoty, lub nasze kości ogonowe dalej czują ostatnie wyjście , to zawsze pozostają pobliskie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacery.

Spodobał Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (http://www.karlhausmann.com/pl/kategoria-produktu/noze-kuchenne/) pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Długi spacer sprawi, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy kilka kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odkryjemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, gdy jednak spacerowanie to wciążza mało, a nie mamy odpowiedniego czasu czy środków na wyprawę w góry na stoki (więcej pomocnych wskazówek)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- w czasie jeżdżenia na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu zawsze możemy wyskoczyć do wypożyczalni, czy też do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo tani, a pomoże nam dbać o systematyczną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas korzystną energią i uspokoi na cały tydzień.

0 Responses to Aktywności poza mieszkaniem – recepta na pożyteczne spędzanie wolnego czasu

  1. Jagoda Kalinowska pisze:

    Pewnie, ktoś włożył w to rzeczywiście dużo pracy. Dobry research, piona!

  2. Czcibor Jaworski pisze:

    Tenże temat będzie już na ustach wszystkich stanowczo za długo. Dajcie z tym nareszcie spokój, są ciekawsze problemy, jakimi powinno się się zająć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>